Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Prognoza pogody na nadchodzący tydzień.

2012-12-09 17:35:17, komentarzy: 0

 

Od dwóch tygodni zima w polsce zagościła na dobre.. czy następne dwa tygodnie również będą podobne? Przed nami krótkotrwała odwilż.


Poniedziałek (10.12)

Niedzielny front, w poniedziałek dotrze do centralnej polski, jednocześnie przynoszący cieplejsze powietrze oraz zanikające opady śniegu. Niewielkie przejaśnienia na południowym-wschodzie i tam też najzimniej, reszta kraju pochmurna. Na południowym-zachodzie odwilż: około 2*C, poza tym od -2*C do -6*C. Wiatr słaby z południowego-zachodu oraz wschodu.


Wtorek (11.12)

Wróci całodobowy mróz.. około -6*C na wschodzie, -5*C na zachodzie, od -2*C do -4*C na pozostałym obszarze. Popada śnieg na południu, wybrzeżu oraz w centrum. Wiatr słaby i umiarkowany. W nocy około -10*C.


Środa (12.12)

Najcieplej na wybrzeżu około 0*C - uwaga na konwekcje, która przyniesie intensywny śnieg. Około -6*C na wschodzie oraz południowo i południowo-zachodnich krańcach PL. Reszta w granicach -3*C, kolejny dzień, który przyniesie chmury, jedyne możliwe przejaśnienia na północnym-wschodzie. Wiatr zmieni kierunek z północy, jednocześnie ściągając arktyczne powietrze. W nocy rozpogodzi się... znów silny mróz.. do -15*C


Czwartek (13.12)

Za sprawą wyżu, w dzień utrzyma się większy mróz: od -8*C do -4*C. Śnieg możliwy na północy, ale szybko będzie zanikać, w niektórych regionach również może słabo popruszyć. Będzie bardziej pogodnie niż w środe.. już wieczorem spadek temperatury do -13*C a w nocy do -18*C. Wiatr słaby z północy.

 

Piątek (14.12)

Słonecznie oraz mroźnie w całym kraju.. -8*C na zachodzie i wschodzie do -4*C na pozostałym obszarze. Wiatr nieco się zwiększy z północnego-zachodu przechodzący z zachodu. W nocy do -12*C.

 

Sobota (15.12)

Mróz na wschodzie, północy oraz zachodzie - przeważnie od -1*C do -4*C. Reszta kraju, czyli centrum i południe w dodatnich wartościach - od 0*C do nawet +5*C. Słonecznie ale zdarzą się regiony, w których popada śnieg oraz deszcz powodujący gołoledź. W nocy do regionów odwilżowych, wróci mróz (około -4*C), a więc topniejący śnieg, wieczorem będzie zamarzać powodujący "szklanke". Reszta kraju w temperaturze -5*C, a na wschodzie nawet do -12*C.


Niedziela (16.12)

W pogodzie wiele się nie zmieni.. odwilż obejmię większą część kraju, jednocześnie nieco zimniejsza - około 2*C do 3*C na plusie. Północ i wschód w -4*C mrozie. Wiatr południowy. W nocy znów wroci mróz.Tak wygląda następujący tydzień. Miłośnicy zimy niechcą słyszeć słowa "odwilż".. nie smućcie się, ponieważ odwilż nie jest jeszcze taka pewna, a nawet gdy wystąpi to będzie lekka i bardzo krótka, mało tego niektóre modele "anulowały" odwilż - dlaczego tak sie dzieje, że modele raz pokazują odwilż a raz mróz, otóż pod koniec tygodnia będziemy mieli "walkę" pomiędzy wyżem z północy a niżami z południa, modele raz dają wygrane niżowi (odwilż) a raz wyżowi (mróz), więc czeka nasz ciekawa walka... Na dzień dzisiejszy modele już w poniedziałek zapowiadają silny mróz i ma pozostać znami no przynajmniej do wigilii.. ale nie mówmy lepiej o prognozach na wigilie, bo sami wiemy jaka pogoda panowała przez ostatnie lata.


Autor: Mario_Moderator

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego