Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Prognoza pogody na nadchodzący tydzień.

2012-12-02 13:32:05, komentarzy: 0

 

Do naszego kraju śmiało można powiedzieć zawitała zima.. Czy w kolejnym tygodniu zima odpuści? Czy może się nasili? Poniżej przedstawiamy prognozę pogody na nadchodzący tydzień:


Poniedziałek

Bardzo śnieżny na wschodzie i południu kraju, w tych regionach spadnie miejscami 8cm - 13cm. Możliwe słabe opady śniegu na północy i zachodzie, jednak tam pokrywa śnieżna nie będzie się utrzymywac ze względu na temperaturę powyżej 0*C, zaś tam gdzie będzie sypać przez cały dzień termometry pokażą wartość -1*C - 0*C.

 

Wtorek

Z zachodu na wschód będzie przechodził front, który początkowo przyniesie intensywne opady śniegu na zachodzie, południu, północy i w centrum, które z czasem przechodzić będą w deszcz ze śniegiem oraz sam deszcz, termometry w tych regionach, rano około -1*C a po południu do 3*C. Front w godzinach wieczornych znacznie osłabnie, który nie da już opadów na wschodzie kraju. Na wschodzie około -2*C, na północy 0*C, a "najcieplej" 0*C - 1*C na południowym-zachodzie i zachodzie.

 

Środa

Najcieplejsza w całym tygodniu.., w całym kraju będzie powyżej 0*C, , na południowym-zachodzie kraju do 5*C na plusie, w granicach 0*C na NE, od 1*C do 3*C w pozostałych regionach. Początkowo będzie padać śnieg na zachodzie, północy i południu, początkowo sam śnieg, który będzie przechodził w śnieg z deszczem oraz sam deszcz. Wieczorem znów wróci silniejszy mróz.

 

Czwartek

W mikołaja po mroźnej nocy, nastanie mroźny dzień..w całym kraju mróz, największy na południowych oraz południowo-zachodnich krańcach kraju oraz w małopolsce (około -4*C). W pozostałych regionach od -2*C do 0*C. Do tego zachmurzenie będzie umiarkowane oraz duże, z którego popada śnieg, intensywny na północy, zaś słabo popada na zachodzie, południu i wschodzie.

 

Piątek

Najmroźniej na wschodzie do -4*C, -2*C - 0*C na zachodzie, północy, południu i w centrum, lekko powyżej 0*C na południowym-zachodzie. Symboliczny śnieg pojawi się na północy kraju, reszta kraju może liczyć na chwile ze słońcem, wiatr będzie umiarkowany, przez który temperatura odczuwalna będzie o dużo niższa.

 

Weekend (08-09.12)

Możliwe silniejsze opady śniegu na północnym-wschodzie, wschodzie, w centrum oraz na południu, w pozostałych regionach lekko poprószy. Temperatura od -4*C na wschodzie, północnym-wschodzie, południowych krańcach, około -1*C w centrum, do 0*C - 2*C na południowym-zachodzie, zachodzie oraz wybrzeżu.

Prognoza dotycząca weekendu może się zmienić, gdyż jest to odległy termin i nie jest pewne czy taka owa sprawdzi się prognoza.


Autor: Mario_Moderator

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego