Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Potężne podtopienia po sobotnich burzach!

2012-05-06 00:45:01, komentarzy: 0

 Uszkodzenia lokalnych dróg, podtopienia kilkunastu domów oraz naruszenia umocnień potoków i rzek - to skutki burz, które w ostatnim czasie przechodziły nad woj. śląskim. Szkody odnotowano w rejonie Milówki i Rajczy w Beskidzie Żywieckim i w jurajskiej Pilicy.

 

Z danych zebranych w sobotę rano przez działające przy wojewodzie śląskim Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wynika, że najtrudniejsza sytuacja miała miejsce w gminie Rajcza.

Woda podtopiła tam 14 budynków mieszkalnych, uszkodziła ok. 200 metrów drogi powiatowej w Rajczy Dolnej oraz fragment drogi gminnej Rajcza - Nickulina, a także naniosła żwir i kamienie na lokalną drogę Na Graberki i Pichuty oraz do wielu okolicznych rowów i przepustów. 

 

Na terenie tej gminy zniszczony został też mur oporowy Białego Potoku oraz uszkodzony brzeg rzeki Soły poniżej nowowybudowanej opaski w Rajczy Dolnej.

Podobnych zniszczeń dokonała burza w sąsiedniej Milówce: również tam odnotowano lokalne podtopienia i zamulenia, poniszczone zostały umocnienia brzegowe i uszkodzone zostały fragmenty dróg i rowów. W sobotę rano w okolicach Milówki nadal trwało szacowanie szkód.

W gminie Pilica na terenie powiatu zawierciańskiego w wyniku piątkowych opadów silnie zamulone zostały droga powiatowa Zawiercie - Żarnowiec między miejscowościami Sławniów i Kleszczowa, a także lokalna droga między Cisową a Smoleniem. Obie te drogi pozostały przejezdne.

W pobliżu Pilicy, w miejscowości Cisowa, zalanych zostało ok. 30 hektarów upraw, a na gminnej drodze między miejscowościami Sławniów i Wierbka podmyty został most.

Sobota w woj. śląskim ma być pogodna, dopiero wieczorem spodziewane są zachmurzenie i opady. Deszcz może padać również w niedzielę. Do sobotniego poranka służby meteorologiczne nie sformułowały ostrzeżeń o możliwych negatywnych skutkach tych opadów. 

 

 

 

"...Nikt nie przypuszczał, że dzisiejsza nawałnica wyrządzi aż takie straty. Zalane niemal wszystkie ulice w Gostyniu. Woda w piwnicach. Zalany szpital. Brzezinka wylewa na ulicę Mostową. Zarwane chodniki wzdłuż ulicy Mostowej. Centrum zalane. W wielu miejscach zarwana jezdnia. Brzezie zalane. Strażacy z całego powiatu wypompowują wodę z zalanych piwnic. MASAKRA!!!! Tego nikt nie mógł przewidzieć..."

"...Na szczęście kolejny front chmur burzowych (godzinę po nawałnicy) minął nas 50 km na wschód. Nad Czechami tworzą się następne. Jutro mogą dotrzeć nad nasz region..."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji na ten temat oraz fotografii znajdziecie tutaj: http://www.strefagostyn.pl/index.php/aktualnosci/gostyn/6100-woda.html

 

Autor: Flash_Wojciech

Źródło: www.strefagostyn.pl, internet

 

Chcesz wspomóc nasz portal? Wystarczy, że klikniesz w klika kwadratowych reklam umieszczonych po prawej stronie. Nic Cię to nie kosztuje a pomożesz nam utrzymać portal i wesprzesz jego rozwój :) 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego