Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Potężna lawina błotna na południu Szwajcarii

2012-05-16 22:37:23, komentarzy: 0

 

 

Zwykle, gdy słyszymy o lawinie błotnej jest to raczej czymś abstrakcyjny. Migawki telewizyjne pokazują przeważnie skutki lawiny, którymi zwykle jest duża ilość błota zalegająca w danej przestrzeni, tym razem udało się uchwycić sam moment zjawiska, do którego doszło na południu Szwajcarii.

 

Spektakularne zdjęcia udało się wykonać jednej z lokalnych stacji telewizyjnych. Widzimy na nich jak strumienie błota płyną w dół wzgórza pociągając za sobą skały i zmiatając wszystko, co stanie na drodze.

W tym jednym momencie przemieszczeniu uległo 300 000 metrów sześciennych skał. Fala powaliła sporo drzew dróg i zabudowań, ale wszyscy ludzie zdołali się ewakuować na czas i nikt nie ucierpiał. 

 

 

Kilka przełęczy i autostrad było zamkniętych. Skalę zniszczeń oceniano z helikoptera, ponieważ teren był niedostępny ze względu na niewielką stabilność gruntu. Warto zwrócić uwagę, że podobna katastrofa spotkała kilka dni temu okolice gruzińskiego Tbilisi. 

 

Autor:Flash_Wojciech

Źródło: ZmianyNaZiemi  

 

 

Chcesz wspomóc nasz portal? Wystarczy, że klikniesz w klika kwadratowych reklam umieszczonych po prawej stronie. Nic Cię to nie kosztuje a pomożesz nam utrzymać portal i wesprzesz jego rozwój :)

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego