Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Połamane drzewa, zalane piwnice

2012-05-12 09:31:49, komentarzy: 2

Setki interwencji strażaków przy usuwaniu z dróg i chodników połamanych gałęzi, odprowadzaniu wody z zalanych posesji oraz przywracanie prądu do setek gospodarstw domowych - to efekt nocnych burz w Polsce.

 

Późnym popołudniem i wieczorem przez zachodnią i północną Polskę przetoczyły się gwałtowne burze.

Największą aktywność osiągnęły one około godziny 22:00 nad środkowymi regionami województwa wielkopolskiego.

Ulewne deszcze spowodowały zalania ulic i posesji w Poznaniu i okolicach. Na drogach leżały połamane gałęzie, które zniszczyły kilka samochodów. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Strażacy nadal odprowadzają wodę i usuwają konary, zaś energetycy przywracają prąd do setek gospodarstw domowych.

Z powodu podtopień na drogach prowadzących z Poznania na południe i południowy wschód w kierunku Śremu, Wrześni i Gniezna mogą się pojawiać utrudnienia.

W ciągu niecałej godziny na region spadło 10 mm deszczu, a wiatr w porywach osiągał 80 kilometrów na godzinę. Miejscami z deszczem spadł niewielki grad. W ciągu minuty występowało około 50 wyładowań doziemnych.

Mieszkańcy Poznania mogli ujrzeć pięknie uformowany wał chmurowy, który widoczny był podczas uderzeń piorunów. Do północy burze lub same deszcze rozciągały się w pasie od Zgorzelca przez Poznań i Toruń po Olsztyn.

To linia chłodnego frontu atmosferycznego oddzielającego gorące powietrze po stronie wschodniej od chłodnego po stronie zachodniej. Różnica temperaturowa sięga 10-15 stopni. 

Źródło tekstu: TwojaPogoda 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

Chcesz wspomóc nasz portal? Wystarczy, że klikniesz w klika kwadratowych reklam umieszczonych po prawej stronie. Nic Cię to nie kosztuje a pomożesz nam utrzymać portal i wesprzesz jego rozwój :)

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • ali 10:58, 12 maja 2012

    Wszystko skopiowane z tp

    Odpowiedz
  • Aga-Białystok 11:36, 12 maja 2012

    Łał, masz napisane źródło artykułu pod tekstem? Masz, więc eureki nie odkryłeś:)A tak na marginesie to TP dodał jeden filmik z burzy a tutaj mamy więcej. Lepszy taki artykuł niż przemilczeć sytuację. Pozdrawiam, Aga:)

    Odpowiedz
Darmowe strony www dla każdego