Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Pierwsza ofiara ataku zimy w Polsce

2013-11-25 23:21:19, komentarzy: 0

 

W ciągu ostatniej doby opady śniegu szczególnie dały się we znaki nad wschodnim Pomorzem (konwekcja), oraz w górach (opady ciągłe). W pozostałych, nizinnych regionach śnieg stopniał, lub utrzymuje się w połaciach.

 

Niestety mamy pierwszą ofiarę zimy w tym sezonie. Ofiarą padł ksiądz, który wczoraj około godz. 16 wyszedł ze schroniska na Turbaczu. Ruszył czerwonym szlakiem, w stronę przełęczy Knurowskiej. W doliny, gdzie pozostawił samochód – nie dotarł.

 

Ciało duchownego znaleziono w odległości około 30 minut marszu od zabudowań. Jak powiedział ratownik dyżurny Podhalańskiej Grupy GOPR, mężczyznę najprawdopodobniej zaskoczyły opady śniegu.

74-latka szukało blisko 60 ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR i policjantów Grupy Poszukiwawczej. Ratowników z Podhalańskiej Grupy GOPR w poszukiwaniach wspierali koledzy z Beskidów i Krynicy.

 

Atak zimy nie będzie jednak długi. Synoptycy portalu Fani Meteo zapowiadają ocieplenie od środy. Do tego czasu śnieg może sypać na północy kraju, gdzie zaznaczy się silna konwekcja (intensywne, przelotne opady śniegu), miejscami w centrum, oraz na południu, gdzie zaznaczać się będzie front atmosferyczny, który dotarł tam w niedzielne popołudnie. Kolejne, większe opady śniegu nawiedzą nas po mikołajkach. Wówczas możemy liczyć na śniezyce z prawdziwego zdarzenia w większej części kraju. O tym więcej w kolejnych newsach.

 

Autor: Wojciech Stępniak

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego