Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Piątek z ulewami, gradem i wichurami.

2012-05-03 22:19:24, komentarzy: 1

Czwartkowy dzień minął nam pod znakiem gwałtownych zjawisk pogodowych, w wielu miejscach zachodniej, centralnej i południowej części Polski, padał ulewny deszcz, niebo przecinały błyskawice, a były też takie miejsca, gdzie sypnęło nawet gradem. Jutro będzie podobnie, z tym że najsilniejszych zjawisk oczekujemy tym razem na wschodzie, lokalnie jeszcze większych od tych, które pojawiały się w dniu dzisiejszym. Szczegóły poniżej

 

 

Polska w dniu jutrzejszym będzie już pod panowaniem powietrza polarnomorskiego, jedynie na krańcach wschodnich będą jeszcze zalegały resztki masy powietrza pochodzenia zwrotnikowego. W dzień zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu w całym kraju. Wystąpią również burze, których stosunkowo najwięcej powinno być na wschodzie, miejscami pojawią się również w centrum i na południu. Burze chwilami mogą być gwałtowne, z silnym wiatrem, gradem i ulewami. Energia CAPE wyliczana na regiony wschodnie może przekroczyć miejscami nawet powyżej 2000 J/kg ! Regiony, które w dniu jutrzejszym najbardziej będą zagrożone nawałnicami to: Lubelszczyzna, Świetokrzyskie, Podkarpacie, Podlasie i Mazowsze. Temperatura w dniu jutrzejszym trochę odpuści, będzie zdecydowanie chłodniej, niż w ostatnich dniach. Maksymalnie od 12 i 14 stopni Celsjusza na północnym - zachodzie do 23 stopni C w centrum i max 26 stopni Celsjusza na południowym-wschodzie. Do wieczora ochłodzi się również w tych najcieplejszych regionach kraju, a burze, które będą nam towarzyszyć w dniu jutrzejszym powinny zaniknąć we wczesnych godzinach nocnych.

 

Jutrzejszy dzień przynieść nam może jeszcze silniejsze zjawiska burzowe niż notowaliśmy do tej pory na terenie naszego kraju. Powinniście też pamiętać, o tym że burza to zjawisko lokalne i nie w każdym regionie, mieście, czy małej miejscowości się ona pojawi, ale należy mieć na uwadze, że prawdopodobieństwo wystąpienia silnych burz w dniu jutrzejszym jest bardzo duże, dlatego prosimy o częste zapoznawanie się z naszymi prognozami, relacjami na żywo, oraz ostrzeżeniami. Wielcy Fani Meteo miejcie też na uwadze fakt, iż to ostatnie dni z takimi atrakcjami pogodowymi. Następne burze w sobotę oraz niedzielę (nie wszędzie), później czeka nas większa przerwa od tak silnych zjawisk pogodowych.

 

Autor: Tomasz K. (Tomek)

Źródło: FaniMeteo 

 

Chcesz wspomóc nasz portal? Wystarczy, że klikniesz w klika kwadratowych reklam umieszczonych po prawej stronie. Nic Cię to nie kosztuje a pomożesz nam utrzymać portal i wesprzesz jego rozwój :) 

 

 

POLUB TO NA FACEBOOKU!

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • kasia 7:21, 4 maja 2012

    20 km od Kraowa na poludie,nie bylo burzy w srode od strony zakopaego kolo godz 20 bylo ylko slychac slabe grzmoty,popadalo obficie z5in. wczoraj tosamo bylo alekolo godz 14 lecz bez opadow,pozniejkolo gogz 16 dwaciche grzmoty bylo slychac od strony krakowa ruszyl sie wiatr zrobilo sie chlodno alepookolo godz.wiatr ustali zrobilo sie cieplo

    Odpowiedz
Darmowe strony www dla każdego