Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Piątek z obfitym deszczem

2012-05-31 22:59:39, komentarzy: 0

Ogólnie:

W piątek najdować się będziemy pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrum nad Litwą. W całym kraju będzie pochmurno, deszczowo i wietrznie. Największe opady wystąpią w północno-wschodniej części Polski. Po południu opady będą zanikać na północnym zachodzie, a następnie w centrum i w tych rejonach przejaśni się. Temperatura maksymalna wyniesie od 11-14 stopni na północy, do 15-17 stopni na południu. Wiatr przeważnie z zachodu, tylko początkowo na wschodzie z kierunków południowych, dość silny i porywisty. Ciśnienie będzie spadać.

 

Kiedy, gdzie będzie padać?

 

Wszystko wskazuje na to, że front do rana obejmie całe południe, centrum oraz północ kraju. Najintensywniejszych opadów spodziewamy się na północy kraju. To tam przesunie się ta najaktywniejsza część frontu. Na wschodzie kraju opadów należy oczekiwać jeszcze przed południem. Poniżej prognoza GFS'a dotycząca opadów na piątek.

 

 

Może zagrzmieć!
Lokalnie przed, w czasie oraz za frontem atmosferycznym pojawi się konwekcja. Chwiejność atmosfery w całym kraju będzie podwyższona. Najwyższe wartości Cape zanotujemy na południu oraz w centrum kraju, ok. 300j/kg. Konwekcja może przyczynić się do powstania lokalnych, odosobnionych komórek burzowych. Osobiście nie liczyłbym na jakieś "rarytasy".


Będzie chłodno


Temperatura maksymalna wyniesie od 11-14 stopni na północy, do 15-17 stopni na południu. Wiatr przeważnie z zachodu, słaby i umiarkowany, tylko początkowo na wschodzie z kierunków południowych.

 

Radary IMGW

 

Jeżeli nie możecie znaleźć aktualnych map radarowych IMGW dla Polski to pocelam mój "patent". Wytłumaczenie znajdziecie pod tym linkiem:Autor: Flash_Wojciech

Źródło: FaniMeteo

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego