Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Piątek z jeszcze silniejszą konwekcją oraz burzami!

2012-03-29 17:03:17, komentarzy: 0

Dzisiejszy dzień sprawił nam miłą niespodziankę. Pogoda przyszykowała nam cały arsenał zjawisk pogodowych. Szczególnie doświadczyli tego mieszkańcy wschodniej połowy kraju. Tam co chwilę błękitne niebo zasłaniały liczne, wielkie Cumulonimbusy. Pojawiały się ulewne opady deszczu, grubego gradu, krupy śnieżnej a niebo przecinały nawet błyskawice. Czy to jedyny, tak dynamiczny dzień w tym tygodniu? 

 

Piątek będzie kontynuacją czwartku. W całym kraju spodziewamy się konwekcji, na wschodzie silniejszej. Chmury piętrzyć się będą już od godzin porannych. Apogeum konwekcji przypadnie jednak na godziny popołudniowe. Pojawiać się będą opady deszczu, gradu (do nawet 2cm) czy krupy śnieżnej. Na horzoncie dostrzec będziemy mogli granatowe, ciemne chmury identyczne jak te, przechodzące latem. Wiatr w fazie początkowej przechodzenia silniejszych komórek opadowych może dochodzić do nawet 70-90km/h.  Opadom towarzyszyć będą lokalne wyładowania. Największe szanse na powstanie burz mają mieszkańcy województw: lubelskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego oraz łódzkiego. Tam chwiejność atmosfery (Cape) dojdzie do 300-400j/kg. W pozostałych regionach również istnieje szansa ale na pojedyncze wyładowania i tylko lokalne. 

 

W weekend ciąg dalszy dynamicznej pogody, z tym, że zaczną pojawiać się opady deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu, szczególnie w niedzielę.

Źródło: FaniMeteo 

 

 

 


« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego