Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Październikowe burze przecinają Polskę

2012-10-04 22:36:17, komentarzy: 0

 

Dolny Śląsk jako pierwszy odczuł skutki wichury związanej z bardzo aktywnym frontem atmosferycznym. Bez prądu jest kilkudziesięciu mieszkańców regionu. Na drogach leżą powalone przez wiatr drzewa i konary, utrudniając lub uniemożliwiając ruch.

We Wrocławiu mamy dużo zgłoszeń do powalonych drzew. Część spadła na ulice. Zastępy jeżdżą i usuwają je na bieżąco - informuje dyżurny wrocławskiej straży pożarnej.

Drzewa leżą m.in. na ul. Mosbacha i przy pl. św. Macieja. Nie lepiej jest koło Wrocławia - w Długołęce konar leży przy ul. Wrocławskiej i w Mirkowie przy ul. Kościuszki. Powalone drzewa zablokowały też drogę między Nadolicami Wielkimi i Małymi.

Pełne ręce roboty mają służby energetyczne. Funkcjonariusze podkreślają jednak, że nie ma dużych zniszczeń, a większość z interwencji dotyczy pojedynczych drzew, które usuwane są dość szybko.

Trudna sytuacja jest na południu regionu.

W okolicach Wałbrzycha mamy kilkadziesiąt zgłoszeń. W samym mieście wiatr przewrócił latarnię. Czekamy, aż energetycy odetną prąd. Wtedy będziemy mogli ją usunąć - mówi dyżuny tamtejszej straży pożarnej.

Drzewa są powalone także w gminie Walim i powiecie kamiennogórskim. Droga łącząca Kamienną Górę z Wałbrzychem wygląda, jakby była pokryta zielonym dywanem liści. Jest bardzo ślisko, pada deszcz. W Miroszowie pięć stacji jest bez napięcia, w Chwaliszowie i Walimiu po trzy. Są to uszkodzenia niewielkie, ale typowe dla takich wichur.

Z kolei w Witkowie kilkudziesięciu mieszkańców pozbawionych jest dostaw energii.

Strażacy cały czas są w terenie i usuwają skutki wichury.

Przez większość część nocy burze mogą utrzymywać się na terytorium naszego kraju.Front burzowy w tej chwili przemieszcza się do centrum i na wschód Polski.Spodziewajmy się bardzo silnych porywów wiatru oraz nawalnego opadu deszczu.Lokalnie wichura może powodować dalsze szkody.

Autor:Luksfer87

Źródło:TVNMeteo.pl


« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego