Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Ostrzeżenie przed zamieciami sprawdziło się wyśmienicie!

2014-02-01 23:41:58, komentarzy: 0

 

Nasze ostrzeżenie z 28/29 stycznia odnośnie potężnych zamieci śnieżnych na wschodzie kraju sprawdziło się wyśmienicie.

 

Kilkadziesiąt miejscowości jest odciętych od świata na Lubelszczyźnie. Wiele dróg jest nieprzejezdnych. Drogowcy używają całego sprzętu do walki z zaspami. W wielu miejscach nie widać śladu dróg, bo śnieg zawiewa je na równi z polami. Są problemy z zaopatrzeniem do lokalnych sklepów, a karetki czy samochody straży pożarnej z trudnością docierają do potrzebujących. Zaopatrzenie do zasypanych wsi straż graniczna dowozi skuterami na płozach. Cała nadzieja w odwilży, na razie jednak mieszkańcy mozolnie odkopują się spod śnieżnej pierzyny.

 

Dzieci z gminy Dołhobyczów na Lubelszczyźnie w poniedziałek nie pójdą do szkoły. Zajęcia odwołano na razie do środy - powodem są olbrzymie zaspy, które odcięły od świata setki osób.

 

Źródło: rmf24.pl, PAP

 

Poniżej treść ostrzeżenia, które opublikowaliśmy nocą z 28 na 29 stycznia, jako jedyni w polskich mediach :

 

"Uwaga!!! W nadchodzących dniach w całej wschodniej połowie kraju pojawią się silne porywy wiatru powodujące potężne zawieje śnieżne !!! Wiatr w porywach może przekraczać 70km/h, co w połączeniu z dużym mrozem oraz sypkim śniegiem spowoduje prawdziwą zamieć, zwłaszcza na odsłoniętych od zabudowań terenach! Niektóre drogi mogą zostać po prostu zasypane przez śnieg nawiewany z pól ! Nie wykluczamy odcięcia "od świata" wielu wsi oraz mniejszych miejscowości! Przemyślmy dobrze wyjazdy, które prowadzą przez rzadziej uczęszczane drogi, ponieważ na tych mogą pojawić się przeszkody w postaci metrowych zasp!"

 

Autor: Wojciech S.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego