Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Ogromne ulewy spowodowały chaos w stolicy Chin

2012-07-23 12:41:58, komentarzy: 0

 

 

Pekin znalazł się pod wodą. Ulewy, jakie nawiedzają ostatnio Państwo Środka biją kolejne rekordy intensywności. Wczoraj w stolicy Chin w niektórych miejscach spadło do 35 centymetrów deszczu na metr kwadratowy. Taka ilość deszczu to po prostu zbyt wiele dla praktycznie każdej instalacji kanalizacyjnej. W efekcie opadów śmierć poniosło przynajmniej 10 osób. 

 

Opad był na tyle szczególny, że zawaleniu uległo wiele dachów. Warunki były ekstremalne i zawieszono większość lotów z pobliskich lotnisk. Rekordowy opad miał miejsce w jednej z dzielnic Pekinu, gdzie zanotowano średnio 363 milimetry wody na metr kwadratowy w ciągu 8 godzin opadów. Średni Opad dla Pekinu to aż 160 milimetrów.

 

 

Ulewy nękają Chiny od dłuższego czasu i są już przyczyną wielu dramatów. W rejonach górskich dochodzi wciąż do osuwisk w wyniku, których śmierć poniosło już kilkadziesiąt osób. Szczególnie doświadczona jest prowincja Syczuan. Straty infrastrukturalne liczone są już w setkach milionów dolarów.

 

 

Wielkie ulewy występują praktycznie na całym świecie. Wczoraj pisaliśmy o zalanych Mińsku dzisiaj zalała Pekin. Media zamiast donosić bezrefleksyjnie o kolejnych kataklizmach powinny zacząć doczekać, dlaczego pogoda w 2012 roku zachowuje się tak radykalnie inaczej niż w latach poprzednich. Skąd w atmosferze tyle wody? Brak zainteresowania tym tematem przez tak zwany mainstream jest intrygująca.

 

Opublikował: Flash_Wojciech 

Źródło: http://fakty.interia.pl/swiat/news/powodz-w-pekinie-sa-ofiary-smiertelne,1824547 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego