Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Ogromna powódź znowu nawiedza Pakistan, setki tysięcy mieszkańców ewakuowano

2012-09-18 00:25:27, komentarzy: 0

 

 

W wyniku trwającej wielkiej powodzi w Pakistanie w sumie ponad pół miliona mieszkańców prowincji Beludżystan musiało zostać ewakuowanych z zalanych obszarów. Ponad 2 tysiące budynków zostało całkowicie zniszczonych. Straty są tak ogromne, że rząd prowincji dotkniętej przez żywioł nie jest w stanie poradzić sobie z tą katastrofą.

 

W ostatnich dniach, ulewne deszcze spowodowały powodzie, które wyrządziły kolejne szkody. Zniszczone są tysiące hektarów upraw, niektóre drogi zostały całkowicie zmyte przez powodzie. Tysiące rodzin trzeba wspierać pomocą humanitarną.

Najbardziej doskwiera brak żywności i wody pitnej. Władze zwróciły się o pomoc do międzynarodowych organizacji humanitarnych, rządu federalnego i innych darczyńców. W dotkniętych obszarach, istnieje niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia wodorozcieńczalnych chorób zakaźnych. Armia i lotnictwo prowadzą wciąż operacje ratowania ludzi. W poszukiwaniach uczestniczy sześć helikopterów i 18 łodzi, które transportują ludzi do obozów przejściowych. 

 

Opublikował: Flash_Wojciech 

Źródło: zmianynaziemi.pl 

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego