Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Od weekendu tropikalna pogoda

2012-06-27 14:29:05, komentarzy: 0

  Po kilku prawdziwie jesiennych dniach nadejdzie kilka prawdziwie upalnych ale także burzowych dni.

 

Gorąco zacznie się robić już w piątek gdy w południowo-zachodniej Polsce słupki rtęci dochodzić będą do 30'C. Bardzo ciepło zrobi się także w pozostałych regionach kraju 26-28'C, "najchłodniej" na północnym-wschodzie oraz na plażach bałtyckich ok. 22'C. Na południu oraz w centrum (lokalnie także w innych reiognach kraju) pojawią się burze.

Sobota upał przyniesie już w prawie całym kraju. Na południowym-zachodzie kraju temperatura może być nie do zniesienia. Nawet 34'C w cieniu termometry zanotują min. we Wrocławiu czy Opolu. Pojawi się wysoka chwiejność atmosfery (do 2000j/kg, DLS ok 15m/s), co przełoży się na rozwój chmur burzowych, które mogą być gwałtowne.

Najciekawszy scenariusz pogodowy prognozy piszą jednak na niedzielę, szczególnie na jej wieczór. Temperatura zza dnia już wszędzie dojdzie do 30'C, a lokalnie zbliżać się będzie do nawet +35'C w cieniu (szczególnie Polska południowo-zachodnia). Słoneczna pogoda nie pozostanie jednak wszędzie do końca dnia. Cape dochodzące do 3000j/kg, DLS dochodzący do 20m/s a nawet przekraczający tą wartość oraz cały szereg sprzyjających warunków kinematycznych sprawi, że już po południu nad Polską zaczną rozrastać się potężne chmury burzowe. To w tym dniu przewidujemy powstanie potężnego układu MCS. Bardzo burzowa będzie także noc z niedzieli na poniedziałek. Nie możemy jeszcze określić dokładniejszej trasy układów burzowych ponieważ jest to jeszcze stosunkowo odległy termin.

Poniedziałek to nadal upalny dzień, ale przez nasz kraj wędrować będzie chłodny front atmosferyczny niosący niższą temperaturę, deszcz oraz gwałtowne burze. Podkreślam, że do tego czasu jest jeszcze kilka dni i wszystko się może zmienić. Prawdopodobnie upały rzędu 30'C pozostaną z nami do połowy tygodnia.


Autor: Flash_Wojciech
Źródło: FaniMeteo

 

Zapraszamy do skomentowania artykułu poniżej, używając konta Facebook :)  

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego