Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Od piątku ochłodzenie, od niedzieli mroźnie.

2012-11-27 22:38:41, komentarzy: 0

 

Czeka nas poważne ochłodzenie a od niedzieli zrobi się zimowo. Czy wkońcu wkroczy do nas porządna zima i pozostanie z nami no bynajmniej do Świąt Bożego Narodzenia?


Czwartek oraz noc z czwartku na piątek (29/30.11)

Nad nasz kraj od zachodu wtargnie front przemieszczający się w kierunku północno-wschodnim i północnym, przynosząc jeszcze w czwartek opady deszczu, jednak z biegiem czasu, głównie w nocy deszcz zacznie przechodzić w śnieg z deszczem oraz sam śnieg, jednak w dzień na południu kraju nadal 11*C, temperatura nocą będzie oscylować w okolicach 0*C, dlatego drogi mogą być naprawdę śliskie! Na pozostałym obszarze jeszcze w miarę (gdzieniegdzie możliwy słaby deszcz)..najcieplej na południowym-wschodzie kraju (około 4*C). Uwaga na wiatr (około 50km/h) zachodni !

 

Piątek oraz noc z piątku na sobotę 

Wyraźne ochłodzenie! Na południowym-zachodzie, zachodzie oraz północnym-wschodzie termometry pokażą nie więcej niż 1*C-2*C, głąb kraju około 4*C a najcieplej na południowym-wschodzie 7*C. Prawie w całym kraju opady.. na zachodzie oraz mazurach słabe opady śniegu, śniegu z deszczem oraz marznącego deszczu, po za tym słaby deszcz lub mżawka, najładniej na podkarpaciu. Wiatr słaby oraz umiarkowany, zachodni. W nocy niewielki mróz na południu, zachodzie, północy i w centrum (około -3*C), w tych regionach popada słabo śnieg, reszta kraju cieplejsza do 0*C.

 

Sobota oraz noc z soboty na niedzielę

W całym kraju już bardzo zimno.. przeważnie 0*C - 2*C, rodzaj opadów może być różny ale za to bardzo słaby, będą chwile z przejaśnieniami. W nocy na obszarze całego kraju mróz.. najchłodniej na południowym-zachodzie (-8*C), południu, zachodzie, północy i w centrum (-4*C) a na wschodzie (-3*C). Wiatr północno-zachodni.

 

Niedziela 

Na południu, południowym-zachodzie, zachodzie, północy i gdzieniegdzie w centrum (-1*C), reszta kraju w temperaturze (od 0*C do 1*C), będzie pochmurno, miejscami słabo poprószy śnieg, nie zabraknie przejaśnień. Wiatr słaby oraz umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

 

Jak widać przed nami całodobowe mrozy oraz opady śniegu, modele przewidują od poniedziałku jeszcze większy mróz, nocami spadek w okolicach -10*C. Na mikołajki prognozy wskazują temperaturę rzędu (-2*C - 0*C) oraz opady śniegu..jednak jest to odległy termin i prognozy z dnia na dzień pokazują co chwile inne wartości. Możemy sobie zażartować, model GFS w dniach 10.12 - 13.12 pokazuje w nocy na południowym wschodzie spadek temperatury do -30*C !! Ale to żarty..chodź czasami mogą się sprawdzić.. o dalszych losach pogody będziemy pisać na naszym portalu, serdecznie zapraszamy!

 

 

Autor: Mario_Moderator

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego