Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Od jutra zimno, mokro i wietrznie

2012-03-28 10:11:51, komentarzy: 0

 

 

Korzystajmy z pięknej pogody, jaką dzisiaj będziemy mieć w całym kraju, bo od jutra bardzo chłodno, wietrznie i mokro. Prześledźmy godzina po godzinie, jak będzie postępować zmiana aury.

Od 15 do 20 stopni w cieniu dzisiejszego popołudnia pokażą termometry we wszystkich regionach naszego kraju. Wszędzie też będzie słonecznie i sucho.

Jednak godziny sielankowej aury są już policzone, bo zbliża się do nas chłodny front atmosferyczny, którego tak nie lubimy.

Wieczorem związane z nim opady zaczną się pojawiać najpierw na wschodzie i północnym wschodzie, a następnie na północy.

W godzinach nocnych strefa opadów i pełnego zachmurzenia rozprzestrzeni się na większość regionów, nie dotrze jedynie na zachód. Tam jednak opady dotrą najpóźniej jutro o poranku.

Czwartek (29.03) będzie deszczowy i zimny, ponieważ temperatura o poranku wyniesie od 3 do 6 stopni, a po południu maksymalnie od 7 do 10 stopni. Przeważnie będzie o około 10 stopni zimniej niż dzisiaj, a trzeba pamiętać, że przy opadach i silnym zachodnim wietrze odczucie przeszywającego chłodu będzie potęgowane.

W całym kraju podmuchy do 50-60 km/h, w głębi Pomorza do 70 km/h, a na linii wybrzeża 80-85 km/h. Na Bałtyku sztorm w porywach do 9 stopni w skali Beauforta, głównie wzdłuż wschodniego wybrzeża, między Ustką a Helem.

Ochłodzenie niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie, ponieważ osłabi nasz organizm i uczyni go bardziej podatnym na infekcje wirusowe. Źle czuć się będą ciśnieniowcy, ponieważ ciśnienie do jutra spadnie o około 15-20 hPa z poziomu 1020-1025 do 1000-1005 hPa.

Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne, co objawi się sennością, problemami z koncentracją, rozdrażnieniem, bólem głowy i spowolnieniem reakcji, co groźne jest głównie dla kierowców.

W kolejnych dniach, tak jak informowaliśmy wczoraj, jeszcze zimniej, a miejscami, zwłaszcza na wschodzie, opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Jednak krajobrazy, jeśli w ogóle, zabielą się na krótko.

 

Prognoza na następne dni:  

 

 

Źródło: TwojaPogoda, TvnMeteo

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego