Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Obfite opady śniegu utrudniają ruch na drogach krajowych

2013-02-07 12:06:10, komentarzy: 0

 

 

 

Obfite opady śniegu utrudniają ruch w wielu regionach kraju. Najgorsza sytuacja jest w tej chwili w Małopolsce, gdzie po kolizjach w trzech miejscowościach wprowadzono ruch wahadłowy.

 

Ruch utrudniony jest na drodze krajowej nr 52 (Kraków - Bielsko-Biała) w Kalwarii Zebrzydowskiej, DK-75 (Brzesko - Nowy Sącz) w miejscowości Wielogłowy oraz DK-79 (Kraków - Sandomierz) w Wawrzeńczycach - poinformował w czwartek rano dyżurny z Punktu Informacji Drogowej Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.

Trudna sytuacja jest także na drodze z Krakowa do Warszawy (DK-7). Na podjeździe w Michałowicach powstał olbrzymi korek, gdyż samochody ciężarowe mają duży kłopot z pokonaniem tego odcinka.

Na Zakopiance nie ma zatorów, ale samochody muszą jeździć wolniej.

 

Kłopoty nie ominęły także Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie. O godz. 8 skrócono lub zmieniono przebieg tras 27 linii autobusowych (zarówno w mieście, jak i na trasach podmiejskich).

Jak informuje RMF FM, nieprzejezdna jest droga krajowa nr 9 w Hadykówce k. Kolbuszowej (Podkarpackie), gdzie z powodu śliskiej nawierzchni samochody ciężarowe nie mogą pokonać wzniesienia. Droga prowadzi z Radomia do granicy ze Słowacją w Barwinku. Biegnie przez woj. mazowieckie, świętokrzyskie i podkarpackie.

 

Opady śniegu o charakterze śnieżyc w Małopolsce oraz na Podkarpaciu ustąpią późnym popołudniem. Strefa opadowa przesuwa się w kierunkach północnych. Sypie już nad Mazowszem, zachodnią oraz północną Lubelszczyzną, oraz nad Podlasiem. Mocno śnieży także w województwie świętokrzyskim, gdzie rano widoczność ograniczona było do zaledwie 100m. Miejscami spadło już 15-20cm śniegu, a śniegu nadal przybywa. 

 

W kolejnych dniach opadów będziemy mieli znacznie mniej, jedynie na zachodzie oraz północy może chwilami sypnąć mocniej, ze względu na opady konwekcyjne. 

 

Autor: Flash_Wojciech

Źródło: FaniMeteo, Wp.pl

 

 

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego