Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Nowy tydzień z kolejnymi burzami. Pogoda w kratkę

2012-07-15 11:39:07, komentarzy: 0

 

Jak widzicie nie potrzeba tropikalnej pogody, wysokich temperatur aby burze siały rozległe spustoszenia. O możliwości pojawienia się tornad nad Polską informowaliśmy Was dwa dni wcześniej. Prognozy sprawdziły się, niszcząc dobytek całego życia wielu ludzi. Co przyniosą kolejne dni? Czy nadal będziemy zagrożeni ze strony pogody? Sprawdźmy

 

W nadchodzącym tygodniu często będziemy pod wpływem chwiejnych i chłodnych mas powietrza. Temperatura zza dnia tylko lokalnie przekraczać będzie 20'C. Przeważnie słupki rtęci wahać sie będą pomiędzy 16 a 19'C. Na początku drugiej połowy tygodnia czeka nas jednodniowy napływ ciepłych mas powietrza. Najcieplej będziemy mieć na południowym-wschodzie. Tam niewykluczone, że słupki rtęci dojdą do 26-28'C. Kolejny dzień przyniesie niestety duży spadek temperatury. Przeważnie poniżej 20'C, tylko w centrum i na wschodzie lekko ponad 20'C. Koniec tygodnia powinin być chłodny. Nigdzie nie będzie powyżej 22-23'C.

 

Burze 

 

Chwiejna masa powietrza sprawi, że codziennie w najróżniejszych regionach kraju pojawiać się będzie konwekcja. Mocno zagrzmi w poniedziałek od dzielnic centralnych po wschód kraju. Tam Cape na poziomie ok. 1000j/kg. Szczególnej gwałtowności ze strony burz się nie spodziewamy, te przesuwać się będą w kierunku wschodnim. Lokalnie pojawią się nawalne opady deszczu, gradu. Konwekcja możliwa w całym kraju. Intensywne opady deszczu mogą jeszcze rano pojawić się na zachodzie kraju.

Wtorek i środa to dni w których burz spodziewamy się w całym kraju. Jedne będą gwałtowniejsze, drugie będą mało aktywne.  Lokalnie pojawi się większe zachmurzenie wraz z opadami deszczu (zwłaszcza we wtorek).

Czwartek to już cieplejszy dzień ale długo się nim nie nacieszymy. W całym kraju chwiejność atmosfery w okolicach lub powyżej 1000j/kg. Sprzyjające warunki termodynamiczne oraz kinematyczne pozwolą na swobodny rozwój chmur burzowych, które mogą być gwałtowne, szczególnie na linii chłodnego frontu atmosferycznego, które wędrował będzie przez nasz kraj. Burze ponownie mogą być niszczące. 

Reszta dni tygodnia upłynie w chłodniejszej ale i spokojniejszej pogodzie (pod względem burz). Następny tydzień przyniesie napływ gorętszych mas powietrza, nie zabraknie też gwałtownych burz.

 

Autor: Flash_Wojciech

Źródło: FaniMeteo 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego