Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Nocą pojawią się gęste mgły radiacyjne osadzające szadź

2012-10-28 18:33:56, komentarzy: 0

Ostrzegamy już teraz mieszkańców regionów,w których wczorajszego dnia oraz dzisiejszego dnia padał śnieg oraz deszcz.Po dniu z dodatnimi temperaturami śnieg zaczął gwałtownie topnieć a po zpadnięciu zmroku temperatura gwałtownie się ochłodzi co spowodyje powstanie gęstych mgieł radiacyjnych.

Mgła radiacyjna powstaje w skutek gwałtownego promieniowania ciepła w przestrzeń kosmiczną. W niektórych przypadkach mgły radiacyjne utrzymują się aż do popołudnia. Tego typu zjawiska mogą utrzymywać się tylko przy gruncie  lub dochodzić nawet do kilkuset metrów.Tej nocy mieszkańcy regionów,w których opady były najintensywniesze mgły będą bardzo gęste ograniczające widoczność nawet do 100 metrów.Wszystkich podróżnych,którzy tej nocy wybierają się w podróż lotniczą ostrzegamy przed opóźnieniami w rejsach lotniczych oraz ich całkowitym odwołaniem.Po raz kolejny paraliż na lotniskach jest nie unikniony szczególnie na Okęciu oraz w Katowickich Pyrzowicach podróżni muszą uzbroić się w cierpliwość.Gęsta magła da się we znaki także kierowcom.Gęsta mgła w połączeniu z mrozem osadzi szadź a więc trzeba się liczyć nocą oraz nad ranem z tym,że szyby w samochodach pokryje gryba warstwa szronu.Warto już teraz na przednią i tylną szybę w naszych pojazdach okryć ręcznikiem lub kocem.Zabezpieczy to nasze auto przed nadmiernym osadzeniem się szadzi.

Tej nocy po dziennym topnieniu śniegu na drogach zrobi się ślisko i niebezpiecznie.Mokre drogi pokryje cienka warstwa lodu a więc pojawi się znienawidzona przez kierowców ''szklanka''.Wybierając się w dłuższą trasę pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności.Dodatkowo wczesnym rankiem w Polsce południowej zacznie padać śnieg a więc warunki na drogach będą fatalnie.

Mróz i mgła po raz pierwszy w tym sezonie jesiennym osadzią malowniczą szadź na drzewach,krzewach,dachach oraz naszych samochodach jednak bywa ona jednocześnie piękna jak również bardzo niebezpieczna.

Autor:Luksfer87

Źródło:Wikipedia.org

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego