Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Noc mroźna i śnieżna, jutro śnieżyce!

2013-01-15 21:45:58, komentarzy: 0

 

Zima od dłuższego czasu zadomowiła się u nas, niestety najprawdopodobniej pod koniec stycznia wróci do polski południowej silna odwilż, zanim jednak do tego dojdzie przed nami kolejna noc mroźna oraz w środę przejdą silne śnieżyce na wschodzie kraju. Sprawdźmy szczegółowo co nas czeka w nocy i jutro.

 

Noc (15/16.01)

Prawie w całym kraju mroźno, największy na Wybrzeżu, w Zachodnio-Pomorskim, na Warmii i Mazurach, tam przeważnie -8*C oraz -9*C, na Zachodzie i w Centrum od -4*C do -7*C, od -4*C po -1*C i -3*C w pasie od Podlaskiego, po Mazowsze, Lubelskie, Małopolskie oraz na Górnym Śląsku, a najcieplej na Podkarpaciu, termometry w tych regionach pokażą +1*C, i tam też w nocy wkraczać będzie front, który początkowo da obfity deszcz, ale szybko zmieniający się w deszcz ze śniegiem oraz w drugiej części dnia w sam śnieg, front w nocy będzie wędrował w kierunku północnym, zahaczając o Małopolskę, poprzez Mazowsze oraz Lubelszczyznę, oprócz wspomnianego frontu, w Lubuskim, Wielkopolskim, Zachodnio-Pomorskim, Kujawsko-Pomorskim, na Warmii i Mazurach i w Świętokrzyskim wystąpią przlotne umiarkowane opady śniegu. Wiatr słaby i umiarkowany wschodni, zmieniający kierunek z południowego na północ.

 

Środa (16.01)

Front od rana męczyć będzie Małopolskę, Podkarpacie, Lubelskie, oraz w kolejnych godzinach także Mazowsze a wieczorem Podlasie. Padać będzie około 10h, wieczorem front będzię odsuwał się na Białoruś <- Na stronie wystawiona jest mapka z przyrostem pokrywy śnieżnej na dzień, dlatego też prosimy o nie zadawanie pytań na shoutboxie typu: "Ile u mnie cm spadnie?". Padać będzie Śnieg, Śnieg z Deszczem ale nie wykluczamy również samego Deszczu. Śnieg będzie mokry oraz ciężki, ponieważ padać będzie w temperaturze od -1*C do +1*C. Uwaga! Warunki znacznie się pogorszą, po raz kolejny! W Centralnej, Południowej oraz Zachodniej Polsce, gdzieniegdzie też może poprószyć słaby śnieg. Temperatura: Tak jak wcześniej wspomniałem w regionach objętych frontem atmosferycznym, wynosić będzie przeważnie -1*C, +1*C, jedynie na podlasiu, będzie mroźniej bo -4*C. -3*C, -4*C termometry wskażą na Północy oraz Zachodzie kraju, a w Centralnej oraz na Południowym-Zachodzie od -2*C po +1, a miejscami +2*C, szczególnie na Górnym Śląsku. Wiatr słaby oraz umiarkowany, północno-zachodni.

 

Tak więc kolejny dzień upłynie nam pod znakiem kapryśnej pogody, w kolejnych dniach zrobi się jeszcze mroźniej a opadów będzie coraz mniej. Mieszkańcy południowej polski niech dobrze wykorzystują zimową pogodę podczas ferii, ponieważ tak jak wspomniałem, pod koniec stycznia czeka nas najprawdopodobniej silna odwilż, na dzień dzisiejszy termometry na południu mogą pokazać +5*C a i może więcej, według modeli od Lutego ponownie zawita do nas zima, ale o tym napiszemy w najbliższych dniach.

 

 

Autor: Mario_Moderator

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego