Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Niewiarygodna superkomórka nad Teksasem!

2012-05-24 22:46:56, komentarzy: 2

Monstrualna superkomórka burzowa rozwinęła się w poniedziałek nad jednym z teksańskich miast. Przyniosła ze sobą opady gradu o średnicy piłki golfowej oraz tornado. Zobacz zapierające dech w piersiach fotografie."Za pojawienie się superkomórki burzowej nad Adrian odpowiadają trzy czynniki, które złączyły się w jedno: niestabilne masy powietrza, wycofujące się czoło frontu oraz zakłócenia w wyższych poziomach atmosfery" - tłumaczą przedstawiciele teksańskiego oddziału National Weather Service w Amarillo. "To one stały się zapalnikiem dla chmury, którą można podziwiać na zdjęciach".

 

Przyniosła grad i tornado


Przepiękna, ale i monstrualna burza, jak podaje NWS, sprawiła, że z nieba spadł grad o średnicy piłki golfowej i "wyprodukowała" tornado w odległości ok. 6 km na północny zachód od miasta.

Tornado trwało jedynie przez trzy minuty i otrzymało kategorię F0 - najniższą w 7-stopniowej, rosnącej skali Fujity, która mierzy siłę tych zjawisk za pomocą dokonanych przez nie zniszczeń. Zanim wygasło, przebyło dystans 900 metrów.


Autor: Flash_Wojciech

Źródło: TvnMeteo

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • klik_rys 23:18, 24 maja 2012

    niesamowite

    Odpowiedz
  • Luksfer87 19:28, 25 maja 2012

    fantastyczne

    Odpowiedz
Darmowe strony www dla każdego