Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Najgorsza w historii powódź nawiedziła Fidżi

2012-04-01 22:20:17, komentarzy: 0

 

 

Władze Fidżi oficjalnie ogłosiły stan katastrofy naturalnej a wielka powódź dotknęła większość tego wyspiarskiego narodu. Dwie osoby nie żyją a 5000 zostało ewakuowanych do 56 ośrodków. Pada ciągle intensywny deszcz, jest wiatr i wody powodziowe przemywają dosłownie największą wyspę Fidżi, Viti Levu.

Rząd Fidżi poinformował, że centralna część kraju jest w stanie alarmu przeciwpowodziowego ze względu na niepokojąco wysoki poziom wody w rzekach.

Ofiaryto kierowca samochodu, który porwał nurt oraz jedna osoba znaleziona na brzegu. Są tez doniesienia o osuwiskach, które mogły pogrzebać nawet kilkanaście osób. Ustały loty między Nową Zelandią i Fidżi. Air New Zealand planuje wysłać pusty samolot, aby dokończyć ewakuacje obywateli Nowej Zelandii, i innych, którzy mogli tam utknąć. 

 

 

 

Fidżi jeszcze nie poprosiło o pomoc międzynarodową, ale skala dramatu może być tak duża, że bez tego się nie obędzie. Nowa Zelandia już deklaruje chęć wsparcia sąsiada z Oceanii. Synoptycy przewidują silne deszcze na Fidżi przynajmniej do wtorku.

 

Źródło: www.radionz.co 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego