Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Nadchodzą mroźne noce i poranki

2012-10-26 10:59:45, komentarzy: 0

Wraz z napłynięciem do naszego kraju arktycznych mas powietrza z północy ochłodziło się a to dopiero wstęp do tego co czeka nas w następnych dniach.W szczególności zimne będą noce oraz poranki.Miejscami możemy odnotować nawet -6 -7'C.Przyjrzyjmy się rozkładowi temperatury na poszczególne dni.
Piątek najzimniejszy będzie na północnym-wschodzie kraju tam odnotujemy zaledwie 4'C.Najcieplej będzie na południowym-zachodzie kraju gdzie termometry wskażą około 8'C.Pamiętajmy,że temperatura odczuwalna będzie znacznie niższa od tej wskazywanej przez termometry.Wszystko przez wiatr,który spotęguje odczucie chłodu.
Noc z piątku na sobotę zapowiada się z lekkim mrozem na północnym-wschodzie oraz lokalnie na południowym-zachodzie kraju.Tam termometry na wysokości 2 metrów pokażą około -2,-1'C.W pozostałej części kraju bez mrozu i temperatura oscylowała będzie w okolicach 1-3'C.Najcieplej na Podkarpaciu około 4-5'C.
Sobota najcieplejsza w województwach:Zachodnio-Pomorskim,Lubuskim,zachodniej części Wielkopolski,południowych krańców Małopolski oraz Podkarpacia tam od 4-7'C.Najzimniej w pasie od Dolnego Śląska,Opolszczyzny,Śląska,północnej części Małopolski,Ziemi Łodzkiej,województwa Świętkorzyskiego,Lubelskiego,Mazowieckiego i Podlaskiego.Temperatura w tych regionach wachać się będzie od 0 do 3'C.W pozostałych nie wymienionych regionach na ogół od 2-4'C na plusie.

Noc z soboty na niedzielę oraz poranek zapowiada się mroźno przede wszystkim w reginach południowych a także w województwach,przez które rozciągała się będzie strefa opadów.Słupek rtęci na wysokości 2 metrów pokaże około -3'C.Na pozostałym obszarze mróz także się pojawi a temometry pokażą od 0 do -1'C.Najcieplej tradycyjnie na północy Polski do 4'C.
Niedziela po odsunięciu się frontu okaże się chłodna przede wszystkim w Polsce centralnej,południowej oraz wschodniej.Termometry nie pokażą więcej niż 0 i 3'C.W górach panował będzie mróz przez całą dobę do -3'C.Najcieplej będzie od wielkopolski aż po północ kraju przeważnie od 4-6'C.

Noc z niedzieli na poniedziałek mroźna praktycznie w całym kraju jedynie nad samym morzem ujemnych temperatur nie odnotujemy i na tamtym obszarze termometry wskażą około 3-4'C.Natomiast resztę Polski okryje mróz,który najbardziej odczują mieszkańcy Polski południowej oraz częściowo wschodniej.Temperatura spaść może nawet do -5,-6'C.Na Podhalu mozliwe,że słupek rtęci powędruje w dół nawet do -8'C.Na pozostałym obszarze zanotujemy od -1 do -3'C.Dodatkowo towarzyszyły nam będą gęste mgły,które przy niskiej temperaturze osadzą malowniczą szadź a więc w poniedziałkowy poranek szykujmy się na piękne widoki.
Pamiętajmy,że prognozy mogą ulec zmianie w każdej chwili a więc szczegółowy rozkład temperatur zobaczycie jak zawsze na naszych mapkach pogody,które są codziennie dodawane i aktualizowane.
Autor:Luksfer87

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego