Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Nadchodzą bardzo chłodne dni. Spadnie śnieg?

2012-05-13 13:08:28, komentarzy: 0

Pogoda w niedzielę i poniedziałek potwierdzi tezę, że tegoroczny maj jest wyjątkowo kapryśny. Polska nadal pozostaje pod wpływem chłodnego polarno-morskiego powietrza, które spowodowało znaczne obniżenie temperatur. Choć jutro temperatura będzie nieco wyższa to w ciągu najbliższych dni musimy być gotowi na nocne przymrozki i opady deszczu w ciągu dnia. Wysoko w Tatrach spadnie dziś śnieg.

 

Polska znajduje się pod wpływem wyżu znad Atlantyku, w chłodnym powietrzu polarnomorskim, który w nocy z soboty na niedzielę przyniósł lokalne przymrozki. Dzisiaj, w ciągu dnia, również będzie chłodno. Maksymalna temperatura wyniesie 13 stopni Celsjusza, a praktycznie na terenie całego kraju mogą wystąpić przelotne opady deszczu.

 

Przez cały dzień zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, okresami przechodzące w duże. Najzimniej w będzie Zakopanem, gdzie temperatura wyniesie zaledwie 7 stopni Celsjusza. Niewiele cieplej będzie nad morzem.

Poniedziałkowa prognoza wygląda bardziej optymistycznie, jednak nadal będzie chłodno. Choć cały kraj będzie pod wpływem wyżu znad Mazowsza to większe zachmurzenie wystąpi jedynie na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej. Temperatury nieco wzrosną - najcieplej będzie we Wrocławiu i Poznaniu, gdzie termometry wskażą ok. 18 stopni Celsjusza.

 

W Tatry wróciła zima 

 

W nocy z soboty na niedzielę w Tatry wróciła zima. Termometry na Kasprowym Wierchu wskazują sześć stopni mrozu, a na szczycie leży śnieg - poinformował dyżurny obserwator Wysokogórskiej Stacji Meteorologicznej. 

 

 

 W Zakopanem w niedzielę rano termometry wskazywały zaledwie trzy stopnie Celsjusza. Synoptycy przewidują, że niskie temperatury i nocne przymrozki na Podhalu potrwają do końca przyszłego tygodnia.

Śnieg w Tatrach pojawił się powyżej górnej granicy lasu. Tam pod cienką, około dwucentymetrową warstwą świeżego śniegu w wielu miejscach na szlakach turystycznych zalegają dodatkowo płaty twardego i zmrożonego śniegu.

 

Wejście na taki płat śniegu grozi niebezpiecznym w skutkach poślizgnięciem i upadkiem. Na północnych stokach, w żlebach i miejscach zacienionych śniegu jest bardzo dużo.

 

Autor:Flash_Wojciech

Źródlo: Internet 

 

 Chcesz wspomóc nasz portal? Wystarczy, że klikniesz w klika kwadratowych reklam umieszczonych po prawej stronie. Nic Cię to nie kosztuje a pomożesz nam utrzymać portal i wesprzesz jego rozwój :)

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego