Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Na Indie i Pakistan uderzył potężny monsun

2012-09-27 00:18:02, komentarzy: 0

 

 

Silne uderzenie monsunu nastąpiło w północno-wschodnich Indiach i północno-zachodnim Pakistanie. W efekcie doszło do wielkich opadów deszczu, które zainicjowały poważne powodzie. Same tylko władze indyjskiego stanu Assam twierdza, że katastrofa może dotyczyć ponad miliona osób. Wiele z nich zmuszonych zostało do opuszczenia swoich domów. Jest też kilkaset ofiar wśród lokalnej ludności. 

 

Deszcze spowodowały poważne zniszczenia nie tylko w Indiach, ale i w sąsiednim Pakistanie. Najbardziej dotknięta prowincja Beludżystan. Według władz, rzeka Indus zalała obszar zamieszkały przez populację prawie 750 tysięcy ludzi. Trwa akcja ratunkowa oraz dostarczana jest pomoc humanitarna. Tysiące ewakuowanych osiedlono w specjalnych namiotowych ośrodkach.

 

 

W sumie do tej pory stwierdzono śmierć 372 osób a prawie 4,5 miliona odczulo na własnej skórze efekty opadów. W Pakistanie w wyniku powodzi zniszczone zostało przynajmniej 275 tysięcy domostw. Większość ofiar to osoby, które zginęły w zawalonych budynkach. W sumie już 700 tysięcy hektarów terytorium tego kraju zostalo zalane. Pakistan jest regularnie doświadczany przez powódź a największa z nich, z 2010 roku, dotknęła w jakiś sposób ponad 20 milionów mieszkańców.

 

 

W całych Indiach najbardziej doskwiera wezbranie na rzece Brahmaputra, przez którą w sumie aż 2 miliony ludzi musiało opuścić swoje domy. Najbardziej dotknięta w Indiach została prowincja Assam, którą zalało już po raz trzeci w tym roku. Pomoc próbuje udzielać indyjska armia, która wykorzystuje do akcji ratunkowych swoje śmigłowce. Wykorzystuje się je również w celu przeprowadzania zrzutów z żywnościa dla potrzebujących powodzian. Rośnie stan lokalnych rzek i moze jeszcze dojść do kolejnych powodzi.

Opublikował: Flash_Wojciech
Źródła:

http://www.news.com.au/breaking-news/world/toll-from-pakistan-floods-climbs-to-372/story-e6frfkui-1226481377776#ixzz27bJTNZsA
http://www.channelnewsasia.com/stories/afp_asiapacific/view/1228165/1/.html

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/indie-pakistan-uderzyl-potezny-monsun 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego