Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Morze Czarne powstało w wyniku potopu?

2012-10-24 10:48:32, komentarzy: 0

 

 

Wszystko wskazuje na to, że naukowcy znaleźli sposób na udowodnienie, że w przeszłości doszło do wspominanego w Biblii potopu. Uczeni z Turcji twierdza, że istnienie Morza Czarnego jest dowodem legendarnej klęski żywiołowej z czasów prehistorycznych. 

 

Naukowcy wielokrotnie już wysuwali hipotezy sugerujące, że Morze Czarne mogło powstać około 6 do 8 tysięcy lat temu, Mogło się to wydarzyć w czasie, kiedy topniejące lodowce podniosły poziom Morza Śródziemnego, co pozwoliło na przezwyciężenie naturalnej zapory, która jest tam gdzie nowożytny Bosfor. 

Gdy doszło do przelania tamy woda wlewała się do Morza Czarnego z niewiarygodną siłą równą 200 wodospadom Niagara. Ta klęska żywiołowa jest bardzo podobna do słynnej historii potopu, szczegółowo opisanej w Starym Testamencie. Okazało się, że wody Morza Śródziemnego, przelały się do Morza Czarnego, które siedem czy osiem tysięcy lat temu było zamkniętym zbiornikiem wodnym.

 W latach 2002-2007, badano dno cieśniny Bosfor przy wejściu do Morza Czarnego i odkryte ślady tego procesu utwierdziły naukowców w przekonaniu, co do poprawności swoich teorii. Wody potopu przyczyniły się do tego, że Morze Czarne z jeziora słodkowodnego przeistoczyło się w morze. Badacze tureccy ustalili wraz z francuskimi kolegami, że w trakcie okresu lodowcowego, poziom wody w Morzu Czarnym był niższy o 110 metrów niż obecnie, a to po raz kolejny potwierdza, że Morze Czarne było kiedyś jeziorem.

Z kolei słynny badacz oceanograf, Robert Ballard uważa, że hipoteza została potwierdzona wielokrotnie. Odkrycia dokonywane przez podwodne roboty wysłane w celu zbadania wybrzeży północnej Turcji wykazują istnienie zalanych osad ludzkich sprzed kilku tysięcy lat. Analiza danych wykazała, że klęska była nagła a data wystąpienia potopu jest podobna do tej z Biblii. Według obliczeń rosyjskich naukowców, katastrofa spowodowana przez gwałtowne topnienie lodowców, prawdopodobnie wystąpiła w 8122 p.n.e.

 

Opublikował: Flash_Wojciech

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/morze-czarne-powstalo-w-wyniku-potopu 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego