Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Mocno wieje nad Polską: nawet 85 km/h. Wiatr przez noc nie ucichnie

2012-03-19 17:47:01, komentarzy: 0

Gwałtowne podmuchy wiatru nad Polską.

Nad samym morzem osiągają prędkość nawet 85 km/h, ale silne są także w innych częściach kraju - rozciągają się od województw centralnych na północ i zachód.

 

Podmuch wiatru przewrócił ciężarówkę.

W województwie kujawsko-pomorskim, gdzie doszło do zdarzenia, wieje aktualnie z prędkością 70 km/h. Zdjęcia ciężarówki leżącącej na boku na drodze krajowej nr 22 między Elblągiem a Malborkiem, w Kontakcie 24 zamieścił lokalny serwis ELNEWS. Jak poinformował, do zdarzenia doszło około godziny 14 na drodze krajowej nr 22 w okolicach miejscowości Szopy pod Elblągiem. Wylądował na drugim pasie "Kierujący ciężarowym renault ciągnął dwie puste naczepy i poruszał się w kierunku Malborka. Na 382 kilometrze drogi, bardzo silny wiatr przewrócił pojazd na bok na przeciwny pas jezdni. Na szczęście w tym momencie na drugim pasie nie było innych samochodów. W trakcie zajścia nikomu nic się nie stało" - Wieje wiatr zachodni, w porywach osiąga prędkość od 50 do 85 km/h - około godz. 16 informowała synoptyk TVN Meteo porywy odnotowane na stacjach meteorologicznych: Łeba 85 km/h Gdańsk 80 km/h Koszalin, Kołobrzeg 75 km/h Toruń, Elbląg, Suwałki 70 km/h Szczecin, Warszawa 60 km/h Poznań, Łódź, Wrocław 55 km/h Na tym jednak nie koniec, bo w kolejnych godzinach porywy wiatru wciąż osiągać będą od 55 do 80 km/h. Nad samym morzem możliwe są nawet pojedyncze porywy do 90 km/h. Wtorek nadal wietrzny 

 

Wiatr nie ustąpi również jutro.

 

Siła podmuchów nieco zelżeje, jednak wciąz będzie duża. Na północy wiatr nadal przekraczał będzie prędkość 70 km/h. Mocno wiać będzie wciąż w całym kraju.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego