Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Mnożą się przypadki śmierci z powodu uderzeń piorunów

2012-07-13 23:06:35, komentarzy: 0

 

 

Co najmniej 14 osób zginęło a pięć zostało rannych w wyniku wyładowań atmosferycznych, do jakich doszło w północnych Indiach, w stanie Bihar. Jak twierdza władze lokalne tegoroczny monsun obfituje w dużą ilość silnych burz z wieloma wyładowaniami. 

 

Większość zabitych i rannych to mieszkańcy, którzy uciekli przed deszczem do swych bambusowych chat niedających odpowiedniej izolacji.

Pioruny dały tez o sobie znać w Chinach gdzie dosłownie zdziesiątkowały stado owiec. Do zdarzenia doszło w północno-zachodnich Chinach w okolicy Xinjangu. Wyładowania zabiły w sumie 173 owce, co stanowi ekwiwalent pieniędzy wystarczających do przeżycia roku przez cała rodzinę. W tej chwili w celu minimalizacji strat hodowcy próbują sprzedać skóry zwierząt.

Wyładowania atmosferyczne zawsze zagrażały ludziom i zwierzętom jednak tegoroczne burze są na tyle potężne, że tych zjawisk jest dużo więcej. W związku z tym wzrasta prawdopodobieństwo trafienia przez piorun. To ostrzeżenie dotyczy każdego, kto żyje w miejscu, w którym może dojść do gwałtownych burz, czyli praktycznie w całej Polsce.

Opublikował: Flash_Wojciech

Źródło: http://pda.ria.ru/danger/20120713/698312434.html 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego