Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Mgła paraliżuje lotnisko Modlin, kłopoty pasażerów

2012-10-21 22:04:11, komentarzy: 0

 

 

Podwarszawskie lotnisko w Modlinie paraliżuje mgła. Z powodu złych warunków atmosferycznych ruch znacznej części samolotów został odwołany, bądź przekierowany na stołeczne lotnisko Chopina. Po godzinie 17 w Modlinie o czasie wylądował tylko samolot z Budapesztu.

Kolejny lot z węgierskiej stolicy został jednak przekierowany na Okęcie. Opóźnione były natomiast przyloty z Londynu i Glasgow. Odwołano też wyloty do Londynu i Brukseli. Pasażerowie lotu do
Budapesztu i Sztokholmu zostali natomiast przewiezieni autokarem na lotnisko Chopina.

Również na lotnisku Chopina panują utrudnienia, jednak w tym przypadku nie wynikają one ze złej pogody w Warszawie. Jak mówił rzecznik portu Przemysław Przybylski, widoczność na Okęciu sięga 900 metrów, a to nie zagraża lądowaniu i odlotom samolotów. Z Warszawy odwołano lot do Poznania, ale to wynika z tego, że tamtejsze lotnisko jest w tej chwili nieczynne, właśnie z powodu mgły.

 

Widoczność na tym lotnisku nie przekracza kilkudziesięciu metrów. Przyloty i odloty zostały odwołane, były opóźnione bądź samoloty przekierowywano do innych miast. W ciągu dnia jedynie przez kilka godzin po południu udało się wystartować kilku opóźnionym samolotom, lotnisko przyjęło też niektóre zaplanowane loty.

Przed wieczorem mgła ponownie zaczęła gęstnieć. Jak powiedziała rzeczniczka poznańskiego portu lotniczego Hanna Surma, wiele wskazuje na to, że do poniedziałku nie uda się zrealizować już żadnych operacji lotniczych.

- Po godzinie 16.00 samoloty, które miały lądować w Poznaniu, były już przekierowywane lub odwoływane. Mieliśmy też dwa odwołane i dwa przekierowane odloty. Między godz. 21 a północą mamy zaplanowanych pięć przylotów i dwa odloty. Prawdopodobnie operacje te na naszym lotnisku się nie
odbędą - powiedziała Surma.

 

Opublikował: Flash_Wojciech 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego