Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Lawina błotna zniszczyła miejscowość El Porvenir w Peru

2012-10-18 14:20:34, komentarzy: 0

Wywołana przez ulewny deszcz lawina błotna zasypała większą część miejscowości El Porvenir w północnym Peru. Zginęło co najmniej 11 osób, a kolejne dziesięć jest zaginionych. Zasypane drogi utrudniły ratownikom dotarcie na miejsce.

Jak podaje dziennik "El Comercio" w swoim wydaniu internetowym, dowódca peruwiańskiej Obrony Cywilnej Alfredo Murgueytio poinformował, że znaleziono 11 ciał ofiar lawiny, która w środę rano zeszła na miejscowość El Porvenir w północnym Peru. Wśród zabitych było pięcioro dzieci.Zaginionych jest 10 osób. Lokalne służby liczą, że część z nich schroniła sią przed katastrofą w górach.

Lawina błotna zeszła na górską wioskę położoną w departamencie San Martin w środę o świcie. Pod zwałami ziemi znalazła się większa część tej górskiej miejscowości, a także uprawy rolne. Zmiecione zostały 24 domy.Ekipy ratownicze potrzebowały sporo czasu na dotarcie do El Porvenir, bo wszystkie lokalne drogi zostały zasypane i trzeba było wędrować tam pieszo. Zerwana została również komunikacja telefoniczna z wioską.

Jeszcze w latach 90. ubiegłego stulecia większość mieszkańców El Porvenir żyła z uprawy koki, krzewu, z którego uzyskuje się kokainę. W ostatnich latach kokę wyparła kawa, ale według lokalnych urzędników dawne uprawy osłabiły profil glebowy okolicznych wzgórz, które stały się podatne na osuwiska. Do środowej lawiny przyczyniły się obfite opady.Ulewne deszcze w rejonie andyjskim doprowadziły juz do kilku osunięć ziemi w zeszłym tygodniu.

Autor:Luksfer87

Źródło:TVNMeteo.pl

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego