Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Lato się kończy.Żegna nas burzami

2012-09-22 15:22:57, komentarzy: 0

Już tylko godziny pozostały do zakończenia astronomicznego lata.Jednak lato chce z nami pożegnać się dosyć spektakularnie i na Zachodzie Polski mimo chłodnego powietrza powstają chmury burzowe,które przynoszą opady deszczu oraz silniejszy wiatr.

W tej chwili leje i grzmi praktycznie w całej zachodniej części kraju.Mimo iż temperatura nie zachwyca bo wynosi w praktycznie w całej Polsce od 14-17'C to warunki do rozwoju chmur burzowych są idealne.Przelotne opady deszczu wystepują także w centrum oraz na północnym-wschodzie.Najlepsza pogoda w dzielnicach południowych.Tam można liczyć na wiele chwil ze słońcem jednak silniejszy wiatr spowoduje większe odczucie chłodu.

Następne godziny zapiszą się wciąż z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami w większości regionów kraju.Bez opadów jedynie na południu.Burze zanikną w godzinach wieczornych ale przelotne opady mogą pozostać z nami jeszcze przez większość nocy.

Podczas burz może spaść nawet 20mm deszczu na metr kwadratowy.Nie wykluczmy także pojawienia się opadów gradu.Wiatr lokalnie powieje z prędkością 60km/h.Uważajmy więc na występujące zjawiska.

Punktualnie o godzinie 16:49 powitamy astronomiczną jesień.Jak widać lato ''przekaże pałeczkę'' jesieni,która w następnych dniach przyniesie nam wysokie temperatury oraz dużo słońca.Kto wie może pojawią się też burze.

Autor:Luksfer87

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego