Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Kwietniowa fala upałów w Europie

2012-04-30 00:18:27, komentarzy: 0

Pierwsza w tym roku fala upałów jest jeszcze bardziej niebezpieczna niż zwykle. Jest tak, dlatego, że zdarza się ona w okresie po zimie, gdy nasze organizmy nie zdążyły się jeszcze przestawić na taki skok temperaturowy. Nic dziwnego, zatem, że wiele osób czuje się źle, jednak większość cieszy się z powodu takich okoliczności przyrody.

 

 

 

Niezwykłe jak na tą porę roku ciepło nawiedziło kilka krajów europejskich. Rekordowe temperatury rejestrowane są w Austrii gdzie termometr pokazał 32 stopnie Celsjusza. Niektórzy już rozpoczęli tam sezon pływacki. Tysiące ludzi spędza wolny czas nad wodą albo w basenach i na publicznych plażach.

Nieco "chłodniej" jest w Polsce, gdzie rejestruje się temperatury 30 stopni Celsjusza. Mimo to jest to najcieplejszy kwiecień w naszym kraju, od co najmniej dekady. Dziś jednak padł nowy rekord dla kwietnia bo aż +31,7'C w Tomaszowie Mazowieckim.


Podobne temperatury do polskich notowane są również w Szwajcarii gdzie jednak wieje dość silny wiatr, który może przynieść trochę chłodu, ale może tez przyczynić się do znacznego opalenia w wyniku łagodzenia efektu cieplnego w wyniku oddziaływania Słońca.

 

Autor: Flash_Wojciech

Źródło: ZmianyNaZiemi 

 

Chcesz wspomóc nasz portal? Wystarczy, że klikniesz w klika kwadratowych reklam umieszczonych po prawej stronie. Nic Cię to nie kosztuje a pomożesz nam utrzymać portal i wesprzesz jego rozwój :) 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego