Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Kolejny gwałtowny atak zimy w Europie.

2012-12-24 11:05:03, komentarzy: 0

Kolejny atak zimy sparaliżował wczoraj komunikację w Czechach, Austrii, północnych Węgrzech i na Słowacji. Trudna sytuacja panuje nie tylko na drogach. Opóźnione są także pociągi. Fatalne warunki są również w górach. W tyrolskich Alpach ogłoszono czwarty stopień zagrożenia lawinowego.

Na czeskich drogach utrudnienia powodował padający mokry, ciężki śnieg, który przechodził w marznący deszcz ze śniegiem. Najtrudniejsza sytuacja panowała w okolicy Karlowych Warów. Na drogach do tej pory leży od 5 do 10 centymetrów  śniegu, a w górach nawet 30 centymetrów. W wypadkach obrażenia odniosły 3 osoby.Nieprzejezdne są także drogi w paśmie górskim Szumawa na granicy z Niemcami i Austrią. Spore opóźnienia miały i nadal mają  pociągi. Największe w okolicach Brna i Pragi.Na Słowacji z każdą godziną pogarszała się sytuacja na międzynarodowej trasie D-1 prowadzącej od granic z Polską do Bratysławy. Zawieje i zamiecie śnieżne utrudniają przejazd w okolicach Trenczyna i Nowego Miasta nad Wagiem. 10 centymetrów śniegu spadło w okolicach Trnawy. W Bratysławie śnieg sparaliżował komunikację miejską. Zawieje i zamiecie śnieżne utrudniają jazdę w okolicach Preszowa i Koszyc. Opóźnione są międzynarodowe i lokalne składy pociągów.Intensywne opady śniegu prześladują również kierowców w północnej Austrii  w północnych Węgrzech oraz w Budapeszcie.

Niebezpiecznie jest również w górach. W Alpach tyrolskich obowiązuje czwarty w pięciostopniowej skali stopień zagrożenia lawinowego. W zachodniej części Tyrolu od soboty spadło 50 centymetrów świeżego śniegu.

Wczoraj wieczorem do tragicznego wypadku doszło natomiast w słowackich Tatrach. Podczas załamania pogody zginął 40-letni, słowacki taternik. Spadł w przepaść ze ściany Małego Kieżmarskiego Szczytu.W najbliższych dniach lepiej nie bybierać się w wyższe partie gór.Szlaki górskie są zasypane śniegiem a pod nimi ukrytwa jest wyjatkowo niebezpieczna warstwa lodu.

Autor:Luksfer87

Źródło:LosyZiemi.pl

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego