Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Kolejna noc. Kolejne mgły. Kolejny problem

2012-11-14 18:15:53, komentarzy: 0

Godzina: 12:15, 15.11.12,  Mgły nad naszym krajem:
Godzina: 9:15, 15.11.12,  Mgły nad naszym krajem:


 

Miniona noc, oraz miniony dzień minął nam pod znakiem mgieł, głównie w Centrum, na Północy oraz Wschodzie. Mgły w tamtych regionach były na tyle silne, że lotnisko wojskowe w Goleniowie(Zachodniopomorskie) zostało zamknięte, również w Wrocławiu, Poznaniu oraz Warszawie spóźniały się samoloty lub nie lądowały wcale. Nie obyło się bez wypadków..do karambolu doszło w godzinach porannych w Dęblinie, zderzyło się 19 samochodów, naszczęście tylko jednak osoba odniosła obrażenia. Przed nami kolejne zmagania z mgłami oraz problemami z nimi związanymi.


Mgła, w miejsach gdzie krąży do tej pory w godzinach wieczornych nasili się! Ale również na obszarze całego kraju zaczną tworzyć się silne mgły! Najgorzej tym razem ma być na Zachodzie, Południu oraz Wschodzie, jeszcze bardziej zwiększą swój zasięg w godzinach nocnych (Widoczność poraz kolejny spadnie do 50m). Na wszystkich lotniskach RP trzeba liczyć się z opóźnionymi lotami lub całkowitemu zamknięcia lotnisk. W nocy oraz rano zrobi się jeszcze zimniej, mroźniej.. Najzimniej tym razem ma być na południowym-zachodzie oraz południu bo spadek temperatury wyniesie nawet -6*C na poziomie 2m a przy gruncie około -8*C, im dalej na północ tym cieplej, w środkowej PL około -4*C na poziomie 2m, przy gruncie do -5*C, a na północy około -1*C, przy gruncie około -3*C. Z związku z mgłami oraz ujemną temperaturą, powstawać będzie szadź oraz szron, na drogach będzie naprawdę ślisko!

 

Jutro bardzo wysokie ciśnienie! Najwyższe będzie w Centrum i na Wschodzie bo 1037 hPa, im dalej na zachód tym ciśnienie mniejsze 1033 hPa. Mgły w większości części kraju będą trzymać cały dzień, na północy temperatura w miejscach mglistych nie powinna być większa niż +4*C, w pozostałych regionach około +6*C. Szanse na wypogodzenia mają mieszkańcy na zachodnim środku PL oraz południa, temperatura przy bezchmurnym niebie wyniesie w okolicach 9*C.

 

Autor: Mario_Moderator

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego