Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Kiedy spadnie kolejny śnieg?

2013-02-09 17:59:10, komentarzy: 1

 

 

Bardzo dużo internautów pyta ciągle kiedy u nich spadnie śnieg, dlatego też postanowiłem poświęcić ten artykuł tylko i wyłącznie im.

 

Niedziela (10.02)

Po mroźno-mglistej nocy nastapi mroźny dzień, w Niedzielę nastapi apogeum tej lekkiej zimy, temperatury w całym kraju spadną poniżej 0*C, jedynie wartości 0*C pokażą termometry na krańcach północnych, częściowo na Dolnymśląsku i Mazowszu, a poza tym to przeważnie od -4*C w Małopolsce do -2*C,-1*C w przeważającej części kraju. A jeśli chodzi o opady to w dzień nie będzie ich zbyt wiele, słabo poprószy śnieg na południu, częściowo na południowym-zachodzie i północnym-wschodzie. W nocy poprószy tylko na południu i południowym-wschodzie.

 

Poniedziałek (11.02)

Przed południem nad województwo Podkarpackie i Lubelskie nasunie się silniejsza strefa opadów śniegu i ta kierować się będzie w kierunku północno-zachodnim i północnym. Około południa w tych regionach zacznie prószyć śnieg jednak z biegiem godzin opady będą się nasilać. Obok frontu pojawią się pojedyncze, słabo, przelotne opady śniegu na południowym-zachodzie oraz częściowo w centrum. Około późnego popołudnia opady obejmną już Góry Świętokrzyskie, Mazowsze, a wieczorem tak że Podlasie oraz Warmie i Mazury, około późnego wieczoru strefa dojdzie do Pomorza, przez noc strefa opadów będzie się rozciągać od woj. Zachodniopomorskiego po Wielkopolskę, Mazowsze aż po same Lubelskie gdzie tutaj padać będzie najdłużej jednak stosunkowo słabiej. Opady w porównaniu z tymi co dały się we znaki mieszkańcom wschodniej Polski w ostatnich dniach, będą o wiele słabsze, gdyż spadnie przeważnie od 4 do 8cm.

Temperatura:  od -3*C do 0*C w całym kraju.

 

Wtorek (12.02)

Front około południa znajdzie się na samej północy, zwiększając intensywność opadów, najmocniej popada w zachodniopomorskim oraz na pomorzu, jeden front będzie odchodził nad Bałtyk a drugi będzie wkraczał nad woj. Dolnośląskie, Opolskie, Górny śląsk, strefa ta w kolejnych godzinach będzie się rozciągała bardziej na północ i trochęna wschód, dlatego w godzinach późno wieczornych padać będzie znów w woj. Zachodziopomorskim, Wielkopolsce, Lubuskim, na Dolnymśląsku, Opolskim, częściowo na Górnym śląsku, w Łódzkim, Kujawsko-Pomorskim oraz na Pomorzu. Najwięcej śniegu spadnie w Wielkopolsce, Lubuskim, na Dolnymśląsku oraz na zachodzie Opolszczyzny, tam przewaznie od 5-10cm, a na pozostałych wyżej wymienionych województwach od 1cm do 5cm. 

Temperatura: od -5*C w Małopolsce do -1*C, 0*C na pozostałym obszarze.

 

Jeśli treść nie jest jasna dla was i chcielibyście to mieć w postaci mapki, napiszcie niżej w komentarzu, że chcielibyście mapke z przyrostem pokrywy śnieżnej.

 

W środę nad Dolnyśląsk, Opolszczyzne oraz Górny śląsk nasunie się kolejna jeszcze silniejsza strefa opadów, jednak to jest za odległy termin i nie chcę tutaj jeszcze o tym pisać, również możliwa będzie aktualizacja na wtorek, gdyż te opady w 100% również nie są pewne.

 

Autor: Mario_Moderator

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • Ziomek 20:02, 9 lutego 2013

    Mapkę proszę ;)

    Odpowiedz
Darmowe strony www dla każdego