Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Japonia nękana przez gwałtowne burze oraz tornada

2012-05-07 23:15:13, komentarzy: 0

Globalne zmiany klimatyczne powodują, że zjawiska typu tornado są, co raz częstsze. Nie jest już to wyłącznie domena USA. Wczoraj w Japonii doszło do tornada, które wyrządziło dużo szkód w prefekturach Ibaraki i Tochigi. Żywioł spowodował śmierć nastoletniego chłopca.

 

 

Władze raportują, że oprócz ofiary śmiertelnej jest 40 osób rannych oraz pond 250 zniszczonych budynków mieszkalnych. Całe zjawisko wystąpiło 6 maja około godziny 13:00. Gwałtowne burze spowodowały paraliż komunikacyjny. Jedna z linii kolejowych shinkansen została chwilowo wyłączona.

 

 

Japońska Agencja Meteorologiczna informowała mieszkańców zagrożonych prefektur o nadchodzących gwałtownych zjawiskach pogodowych. Do tornad i burz doszło też gradobicie. Na terenie Japonii doszło do wielu porażeń w wyniku wyładowań. Jedna osoba, miejscowy rolnik został znaleziony martwy na polu.

 

Autor: Flash_Wojciech

Źródło: http://hisz.rsoe.hu 

 

Chcesz wspomóc nasz portal? Wystarczy, że klikniesz w klika kwadratowych reklam umieszczonych po prawej stronie. Nic Cię to nie kosztuje a pomożesz nam utrzymać portal i wesprzesz jego rozwój :)

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego