Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Elektrownia Fukushima Daiichi nie przetrwa następnego trzęsienia ziemi

2012-07-13 16:15:11, komentarzy: 0

 

 

Niedawno światowe media obiegła informacja, ze katastrofa w Fukushimie tylko częściowo została spowodowana nieprzewidywalnym kataklizmem. Teraz wiemy, że winni zaniedbań byli tez ludzie. Kataklizm z marca w 2011 postawił nas w sytuacji, w której każde następne trzęsienie ziemi w okolicy uszkodzonej siłowni może się skończyć jeszcze większym dramatem. 

 

Stan elektrowni jądrowej Fukushima-1 pozostaje poważnym problemem i nie chodzi bynajmniej wyłącznie o problem zużytych prętów paliwowych składowanych na reaktorach. Podstawowym problemem jest stan infrastruktury na terenie elektrowni.

Eksperci zatrudnieni przez rząd Japonii poinformowali oficjalnie o tym, o czym wiemy od dawna. Gdyby doszło do kolejnego trzęsienia ziemi w tym regionie, które jedynie zbliżyłoby się do poziomu, jaki osiągnęły wstrząsy w marcu zeszłego roku doszłoby do katastrofy i to nawet bez kolejnego tsunami.Eksperci zasugerowali, wprost, że elektrownia została zniszczona przede wszystkim przez trzęsienie ziemi a tsunami tylko dopełniło dzieła zniszczenia. Ta deklaracja jest różna od oficjalnej pozycji, jaką w tej sprawie ma operator elektrowni, koncern TEPCO. Według nich po trzęsieniu ziemi działały wszystkie systemy bezpieczeństwa i dopiero wielometrowe fale dopełniły dzieła zniszczenia.

Opublikował: Flash_Wojciech

Źródło: http://www.rosbalt.ru/main/2012/07/06/1008132.html 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego