Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Ekstremalne gradobicie w amerykańskim Teksasie

2012-06-17 11:56:46, komentarzy: 1

 

 

 

 

 Mieszkańcy Dallas byli zszokowani, gdy doświadczyli potężnego gradobicia. Wiele dachów i samochodów jest uszkodzonych. Niektórzy nazywają to gradobicie największym, jakie widziano przynajmniej od dekady.

 

Mieszkańcy Teksasu twierdzą, że niektóre kule gradowe miały wielkość piłek baseballowych. Do zjawiska doszło w ostatnia środę po południu. Wielki grad bił okna w samochodach i w domach. Wiele dachów jest dosłownie zdruzgotanych, tak, że dachówki pękały na kawałki.

Trawa w klubach golfowych została dosłownie zmasakrowana. Wiele witryn sklepowych jest zniszczonych. Ludzie są zaskoczeni konsekwencjami tej jeszcze wiosennej burzy. 

 

 

 

 Trzeba zwrócić uwagę na pewien element układanki, który może być bardzo istotny, jeśli chcemy zrozumieć przyczyny tak drastycznych zjawisk pogodowych, które występują na całym praktycznie świecie. Główną przyczyną tak gwałtownych manifestacji siły przyrody są zmiany cyrkulacji prądów powietrznych.

Ameryka Północna doświadczyła już rekordowo ciepłej wiosny i temperatury nadal rosną, Prądy strumieniowe nad USA układają się w kształt greckiej litery omega efektem tego jest miejscowy wpływ na pogodę, taki, jaki zobaczyliśmy przy okazji gradobicia w Teksasie.

 

Opublikował: Flash_Wojciech

Źródło: ZmianyNaZiemi

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • Blekota 21:28, 18 czerwca 2012

    Dachówki słusznie im rozwaliło.To kara za głupotę.Powinni mieć dach stalowy!

    Odpowiedz
Darmowe strony www dla każdego