Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Dziwne dźwięki i drżenia rejestrowane są na całym świecie

2012-03-22 00:40:17, komentarzy: 0

W ciągu ostatnich dni wciąż dochodzi do kolejnych zgłoszeń na temat występowania nieznanych odgłosów i drżeń. Doniesienia są między innymi z Kanady, USA oraz Irlandii.

Pierwszy przypadek to zdarzenia z Sooke na wyspie Vancouver Island. Znajduje się ona blisko niebezpiecznego uskoku Cascadia. Niezidentyfikowane odgłosy i drżenia są zatem kojarzone z możliwością wystąpienia tam trzęsień ziemi. Warto zaznaczyć, że na przestrzeni ostatnich miesięcy odgłosy słyszano tam już kilkukrotnie.

 

Teraz jednak zawaliła się stodoła w jednym z gospodarstw. Jak sama mówi właścicielka posesji, na której doszło o tego zdarzenia nie jest ona zaskoczona upadkiem stodoły, ale raczej brakiem wyjaśnienia, co to spowodowało. USGS również nie potrafi na to odpowiedzieć a wręcz zaprzecza, żeby doszło tam do jakichś zjawisk sejsmicznych. Ale odgłosy słyszało wiele osób i próby wyjaśnienia tego, jako pochodzenia przemysłowego nie udały się.

Tajemnicze eksplozje słychać też w Wisconsin. Odgłosy, jakie są tam notowane porównuje się do obijających się rur, uderzającego metalu czy tez gromów dźwiękowych. Amerykanie mają na to również określenie "Seneca Guns". Dźwiękom towarzyszą drżenia budynków.

Sprawą zainteresowało się CNN. Co ciekawe dźwięki były słyszalne podczas rozmowy telefonicznej, jaką redaktor prowadził z mieszkańcem miejscowości Clintonville. Także w tym przypadku próbuje się poszukiwać naturalnych wyjaśnień i wskazuje się na możliwość występowania takich zjawisk w wyniku naturalnych emisji gazu.

Podobne historie opowiadają mieszkańcy irlandzkiej miejscowości Roe Valley. Są oni bardzo zaskoczeni dziwnymi dźwiękami, jakie są tam słyszalne. Odgłosy pochodzą według nich z nieba i przypominają odgłos helikopterów. Z informacji prasowych wynika, że odgłosy te były już słyszane kilkanaście razy. 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego