Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Co było pierwsze: jajko czy kura?

2012-04-07 10:39:32, komentarzy: 2

W kwietniu jajka zyskują na znaczeniu. Pojawiają się wszędzie – w telewizyjnych reklamach, na bilbordach, na sklepowych wystawach i w końcu w naszym wielkanocnym koszyku.

 

Jajo jest symbolem życia i zmian, które w naszym życiu następują. Tymczasem nadal nie znamy odpowiedzi na kluczowe pytanie z nim związane. Ale czy na pewno?

 

A wiec, co było pierwsze jajko, czy kura? To pytanie od wieków zawstydza najsławniejszych filozofów. Tymczasem naukowcy znają odpowiedź! Uwaga – kwestia jest bezsporna. Pierwsze, ponad wszelką wątpliwość było jajko, a nie kura! Jak to możliwe? Naukowcy są zgodni – materiał genetyczny nie zmienia się podczas życia zwierząt. Zmiany muszą, zatem zachodzić w stadium rozwoju. Dlatego z jaja zniesionego przez gatunek niebędący kurą wykluł się prawdziwy kurczak. Kluczowa mutacja zaszła na poziomie zygoty. Profesor John Brookfield, autorytet w dziedzinie ewolucji twierdzi, że tylko taka kolejność jest możliwa. Z pewnością organizm, który wykształcał się w jajku był pierwszą kurą w historii.


Zagadka, zatem została rozwiązana, a jajo przeżywa chwile triumfu zwłaszcza na teraz, kiedy zbliża się Wielkanoc.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • barondary 12:56, 7 kwietnia 2012

    Każdy chrześcijanin wie, że pierwsza była kura, którą stworzył Bóg. Jest to opisane w Księdze Rodzaju. A naukowcy, szczególnie ci co są przeciwni Bogu mogą sobie spekulować.

    Odpowiedz
  • Flash_Wojciech 14:21, 7 kwietnia 2012

    Nauka zawsze jest sprzeczna z religią. Weźmy na przykład ewolicje człowieka z małpy i stworzenie człowieka przez Boga :)

    Odpowiedz
Darmowe strony www dla każdego