Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Bój z Rosją w deszczu? Sprawdź prognozy na Euro

2012-05-29 22:53:19, komentarzy: 0

 

Dziesięć dni - tyle zostało nam do rozpoczęcia Euro 2012 na boiskach Polski i Ukrainy. Jaka pogoda czeka na kibiców i piłkarzy na stadionach? Deszcz? Słońce? Portal TVN Meteo na bieżąco odpowiada na te pytania - prognozę pogody dla miast, gdzie danego dnia odbędzie się mecz aktualizujemy codziennie.

 

 

W piątek 8 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się inauguracyjny mecz Euro 2012. Prognozę na podstawie modeli synoptycznych prezentujemy już teraz. Zastrzegamy jednak, że w związku z wciąż odległym - w kategoriach meteorologicznych - terminem otwarcia mistrzostw, zapowiedź siłą rzeczy musi być dosyć ogólna i istnieje prawdopodobieństwo, że się zmieni.

 

Chmury nad Narodowym

 

W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą 19 st. Celsjusza, ale temperatura odczuwalna będzie o dwie kreski wyższa. Ponieważ piłkarze Franciszka Smudy i Fernando Santosa zmierzą się ze sobą o godz. 18.00, zagrają w nieco niższej temperaturze.

Modele synoptyczne na ten dzień zakładają w stolicy opady deszczu, w wielkości 2,39 litra na metr kwadratowy. Wykazują też możliwość pojawienia się burzy, ale zaledwie na 6 procent. 

 

Wrocław deszczowy

Tego samego dnia o cenne punkty zawalczą na Stadionie Miejskim we Wrocławiu reprezentacje Rosji i Czech. Niestety, zgodnie z prognozą przyjdzie im zagrać w strugach deszczu na murawie, na którą może spaść nieco ponad litr wody na metr kwadratowy.

Ponieważ sportowcy staną w szranki o godz. 20.45, gorąco im nie dokuczy - temperatura powinna oscylować wokół 15 st. C. Prawdopodobieństwo wystąpienie burz wyniesie raptem 2 proc. 

 

Ciepły Charków oraz Lwów

9 czerwca rywalizację rozpoczną piłkarze grupy B. O godzinie 19.00 naszego czasu na stadionie Metalista w Charkowie gwizdek usłyszą piłkarze Holandii i Danii. Podopieczni Mortena Olsena oraz Berta van Maarwijka zagrają w upale. Według modeli synoptycznych, najwyższa temperatura tego dnia sięgnie tam 30 st. C. Spaść ma nawet 6,4 litra deszczu na metr kwadratowy, a prawdopodobieństwo burzy okreslane jest na 24 proc. 

 

Znacznie zimniej ma być podczas drugiego tego dnia meczu grupy B, Niemcy-Portugalia, który rozpocznie się o godz. 21.45 we Lwowie. Według prognoz termometry maksymalnie wskażą tam jedynie 16 st. C. Modele stynoptyczne nie wykluczają również burz i deszczu.

 

Pochmurny Gdańsk, deszczowy Poznań

10 czerwca rywalizacja piłkarzy przeniesie się do Polski. O godzinie 18.00 na PGE Arenę w Gdańsku wybiegną reprezentacje Hiszpanii oraz Włoch. Według modeli synoptycznych na ten dzień, nad Gdańskiem pojawią się chmury, a termometry wskażą 19 st. C.

Może też spaść deszcz, którego przewidywana suma opadów sięga 2,74 l/mkw. Prawdopodobieństwo wystąpienia burzy wynosi natomiast 15 procent. 

 

O 20.45 na Stadionie Miejskim w Poznaniu rozpocznie się spotkanie drużyn narodowych Irlandii oraz Chorwacji. Kibice powinni przygotować się na deszcz. Modele pogodowe zakładają, że tego dnia w stolicy Wielkopolski będzie przelotnie padać, a temperatura powietrza wyniesie maksymalnie 19 st. C

 

Gorąco na trybunach i na murawie

Kolejny dzień mistrzostw, 11 czerwca, na pewno zelektryzuje kibiców reprezentacji Francji oraz Anglii. Te drużyny o godz. 19 wybiegną na murawę Donbas Areny w Doniecku. Modele synoptyczne zapowiadają, że tego dnia temperatura maksymalna wyniesie 31 st. C. 

 

Drugie spotkanie zaplanowane na ten dzień to mecz Ukrainy i Szwecji. O godz. 21.45 na Stadionie Olimpijskim w Kijowie może padać. Niebo nad znajdującym się w środkowej części miasta obiektem, na lewym brzegu Dniepru, będzie zachmurzone. Maksymalna temperatura w stolicy Ukrainy tego dnia nie przeczorczy 22 st. C.

 

Polska nieco chłodniejsza

12 czerwca czekają nas dwa mecze. Pierwszy o godz. 18 we Wrocławiu. Zmierzą się ze sobą drużyny Czech i Grecji. Niestety tego dnia ma padać deszcz. Termometry pokażą do tego tylko 17 st. C. Ten dzień ma być najchłodniejszym od 2 czerwca. 

 

Kibicom w Warszawie będzie cieplej. Nie tylko dlatego, że temperatury tego dnia w stolicy wyniosą 24 st. C, ale również z tego powodu, że na murawie Stadionu Narodowego zmierzą się ze sobą piłkarze reprezentacji Polski i Rosji. Oni też niestety będą musieli grać w deszczu.

 

 Autor: Flash_Wojciech

Źródło: TVN Meteo
Autor: adsz, ar/mj,ŁUD,rs 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego