Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Bank Światowy ostrzega przed zmianami klimatu

2012-11-23 23:54:22, komentarzy: 0

 

 

W ostatnią niedzielę Bank Światowy ogłosił, że jeśli nie uda nam się zatrzymać zmian w klimacie Ziemi – globalna ekonomia ucierpi na tym potwornie. Z raportu tego wynika, że globalny wzrost temperatury średnio o 4 stopnie Celsjusza oznaczał będzie zagrożenie dla większości mieszkańców naszej planety.

Według raportu Banku Światowego globalny wzrost temperatury o 4 stopnie oznaczał będzie zalanie miast znajdujących się na wybrzeżach i zagrożenie produkcji żywności – przez to, że niektóre miejsca świata staną się bardziej suche, a niektóre bardziej wilgotne – przez co możemy mieć do czynienia z falą wielkiego głodu.

Organizacja ta skupiła się na spekulacji dotyczącej scenariusza, w którym temperatura wzrosła by właśnie o tyle, gdyż to właśnie przedstawia najgorszy scenariusz stawiany przez specjalna komórkę ONZ – Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu (IPCC), według którego do takiej drastycznej zmiany w temperaturze Ziemi może dojść już w 2060 roku.

Nie przedstawiono dokładnych obliczeń, lecz nie trzeba ich nawet wykonywać, aby wyobrazić sobie co się stanie z najbiedniejszymi
mieszkańcami globu w przypadku drastycznych podwyżek cen żywności.

Celem raportu jest wstrząśnięcie opinią publiczną, tak aby rządy prowadziły od teraz rozwój mający na uwadze realną możliwość drastycznego ocieplenia – a więc aby bardziej dbały o ekologię przez wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych, a także aby budować większe ośrodki ludzkie wiedząc, że poziom wód w oceanach może się znacznie podnieść. 

 

Opublikował: Flash_Wojciech
Źródło: GeekWeek 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego