Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Aż dwa tajfuny na raz uderzą w Chiny, trzeci już się formuje

2012-08-03 23:25:19, komentarzy: 0

 

 

Tajfun Saola dotarł do kontynentu w okolicy miasta Fujian. Według informacji pochodzących z lokalnych stacji meteorologicznych prędkość wiatru wynosi 25 m/s. Chińczycy spodziewają się, że Saola przesunie się następnie w kierunku prowincji Jiangxi.

 

Drugi tajfun o nazwie Damrey dociera do nadbrzeżnych prowincji Jiangsu i Shandong. W niektórych miejscach spodziewane jest aż 170 milimetrów deszczu. Ewakuowano już 300 tysięcy mieszkańców z zagrożonych rejonów. Władze spodziewają się wzrostu poziomu wody w rzekach i w konsekwencji kolejnej powodzi.

 

 

W Szanghaju ogłoszono najwyższy poziom alarmu przeciwpowodziowego. Władze planują wysyłać alarmy za pomocą wiadomości SMS. Miasto może znaleźć się w zasięgu obu tajfunów. Wcześniej Saola doprowadziła do śmierci 26 osób na Filipinach. Według klasyfikacji meteorologów tajfun ten osiągnie kategorię 4 w skali huraganów.

Jednocześnie warunki panujące w tej chwili sprzyjają powstawaniu kolejnych tajfunów, które puszczone w ruch na oceanie ponownie zagrożą okolicznym krajom.

 

Opublikował: Flash_Wojciech

Źródło: ZmianyNaZiemi 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego