Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Arktyczne, mroźne powietrze zmierza w kierunku Polski!

2014-01-14 22:37:13, komentarzy: 0

 

Najwyższy czas wyjąć grube, zimowe kurtki z szaf, przygotować ciepłe rękawiczki oraz czapki. W kierunku Polski kieruje się zimna, mroźna masa powietrza, którą szczególnie odczują mieszkańcy Polski północnej oraz północno-wschodniej. Huśtawka pogodowa pojawi się jednak nad regionami całego kraju.

 

Środa mokra i chłodna

 

W środę odsuwający się powoli front z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu odsuwał się będzie za nasze wschodnie granice. W całym kraju temperatura wahać się będzie w okolicach magicznej bariery - zera stopni Celsjusza. Jedynie na północnym-wschodzie pojawi się całodobowy mróz, tam też krajobrazy staną się iście zimowe. 

 

Czwartek spokojniejszy, ale mroźniejszy

 

Czwarty dzień tego tygodnia przyniesie nam napływ mroźniejszych już mas powietrza nad północno-wschodnią część kraju. Na Podlasiu czy Warmii temperatura w najcieplejszym momencie dnia może nie przekroczyć minus trzech stopni Celsjusza. W pozostałych regionach: +4 na południu oraz zachodzie, ok 0'C w pasie regionów południowo-wschodniej--centralnej-północno-zachodniej Polski. Opady jeśli wystąpią to będą one słabe: nad zachodnią oraz północno-zachodnią częścią kraju oraz południowym-wschodzie, o rodzaju mieszanym.

 

Piątek z kolejnym załamaniem pogody

 

W piątek nad Polską pojawi się kolejny front atmosferyczny, który podzieli nasz kraj na dwie zupełnie inne typy pogody. Północno-wschodnia-mroźna (-1/-4'C) i śnieżna, południowo-zachodnia ciepła (0/+4'C) i pochmurno-deszczowa. Pomiędzy nimi w godzinach popołudniowych pojawi się front atmosferyczny, który bardzo szybko uaktywni się dając intensywne opady nocą z piątku na sobotę w całym kraju, jednocześnie przesuwając się ku wschodniej części Polski.

 

Kolejne dni

 

Kolejne dni przyniosą napływ coraz to mroźniejszych mas powietrza nad północną część kraju. Najmroźniej będzie oczywiście na północnym-wschodzie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w kolejnym tygodniu tęgie mrozy rozprzestrzenią się nad obszar całego kraju. Nie zabraknie także opadów, jednak o ich rodzaju zadecyduje temperatura, która płata nam figle w prognozach od około tygodnia :)

 

Ciekawostka prognozowa

 

Modele numeryczne pokazują możliwość przejścia nad Europą w trzeciej dekadzie stycznia (24-27.01) orkanu, który mógłby przynieść huraganowe porywy wiatru.

 

 

Autor: Wojciech S.

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego