Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

4,5 tys. gospodarstw domowych nie miało prądu z powodu silnego wiatru

2012-04-29 23:36:54, komentarzy: 0

Nawet 4,5 tys. gospodarstw domowych na Opolszczyźnie nie miało prądu z powodu silnego wiatru. Strażacy zanotowali ponad 130 zdarzeń, w większości spowodowanych wichurami. Jak poinformował rzecznik prasowy Tauron Dustrubucja Tomasz Topola, najtrudniejsza sytuacja była na południu województwa w powiecie prudnickim.

 


Silny wiatr wiał również w podopolskich miejscowościach: Szczedrzyku, Kotorzu i Niwkach. - Obecnie sytuacja jest już opanowana, prądu brakuje tylko w pojedynczych gospodarstwach - zapewnił Topola.

Ciągle jeszcze sporo pracy mają opolscy strażacy. Od północy w niedzielę interweniowali 137 razy. Jak powiedział dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Opolu mł. kpt. Łukasz Kantor, najwięcej wyjazdów dotyczyło usuwania skutków wichury: połamanych gałęzi, powalonych drzew, zerwanych przez wiatr banerów. - Najwięcej interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru mieliśmy w powiatach nyskim, opolskim, kędzierzyńsko-kozielskim, kluczborskim i oleskim - wyliczył dyżurny straży.

 

Najgroźniejsze sytuacje miały miejsce w Szczedrzyku w powiecie opolskim, gdzie spłonęło cztery hektary poszycia leśnego i w Łambinowicach w powiecie nyskim, gdzie spaliło się 30 ha nieużytków. - Silny wiatr z pewnością ułatwiał rozprzestrzenianie się ognia, ale obydwa pożary udało się już opanować. W Szczedrzyku ogień ugaszono, w Łambinowicach trwa dogaszanie - podsumował Łukasz Kantor.

Powalone wiatrem drzewo zerwało też w niedzielę rano trakcję kolejową na trasie Kluczbork-Wołczyn, w związku z czym pociągi na tej trasie były opóźnione. - Drzewo zatarasowało obydwa tory na tej linii. Pierwszy udało się udrożnić po godz. 11, drugi o godz. 18. W sumie dziewięć pociągów na tej trasie było opóźnionych od kilku minut do godziny - zrelacjonował naczelnik działu eksploatacji i rzecznik prasowy Zakładu Linii Kolejowych w Opolu Zbigniew Makowski.

Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu przestrzegł, że w nocy z niedzieli na poniedziałek mogą pojawić się burze i może jeszcze wiać, ale - jak zapewnił - już nie tak mocno jak w ciągu dnia w niedzielę.

 

Autor: Flash_Wojciech 

Źródło: Onet 

 

Chcesz wspomóc nasz portal? Wystarczy, że klikniesz w klika kwadratowych reklam umieszczonych po prawej stronie. Nic Cię to nie kosztuje a pomożesz nam utrzymać portal i wesprzesz jego rozwój :)

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego