Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

30.08.12 Relacja Na Żywo !

2012-08-30 16:32:57, komentarzy: 0

STAN NA GODZINĘ 21:30 
23:00- A jednak mamy MCS-a, pędzi wprost na Dolnyśląsk, teraz tylko czekać na niego.. Burze w PL stopniowo wygasają, jedynie jeszcze dosyć pokaźna Superkomóra burzowa znajduję się na Północnym-Zachodzie od Poznania, i idzię w kierunku Północnym, jak zdał nam kolega z Szamotuł, to przedewszystkim tak zniej leje, że widać tylko na 5metrów, oraz porywisty wiatr, narazie bez Gradu. Hmmm spojrzałem na detektory, to widżę zmniejszającą się ilość wyładowań w MCS-ie, a dzieje się tak gdyż rozrywa się, ale mimo tego dwie części pędzą na DolnyŚląsk, tak więc szykuje się nam podwójne uderzenie..


21:50- Na Zachodnią i Północno-Zachodnią PL mamy inwazję burz.. raz się rozpadają, a zarazem powstają nowe komórki. Dosyć pokaźna Superkomórka burzowa pędzi na Szamotuły oraz Zlotów. Odbiciowość nadal oscyluje w granicach 60 dBZ. Nad Południowymi Czechami, powstały trzy struktury burzowe, burze te na tyle dobrze się rozwijąją, że powstaje MCS, a jak będzie? Zobaczymy, narazie wszystkie burze kierują się w kierunku Północnym i Północno-Wschodnim. O dalszym rozwoju MCS-a znad Czech poinformujemy was w relacji...


20:42- Burze aktualnie występują w województwach : pomorskim, wielkopolskim , kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, dolnośląskim. komórki mogą powodować ulewne opady deszczu ponieważ posiadają  duża odbiciowość.  Większy klaster przechodzi przez województwa kujawsko-pomorskie, wielkopolskie i pomorskie na jego drodze mogą wystąpić nawet opady gradu może także silnie powiać.

 

16:30- Nad Polską od południa na zachodzie pojawiąją się burze. Najniebezpieczniej jest w Koszalinie i Szczecinku, tam wiatr około 90km/h, GRAD i duża ilość wyładowań, odbiciowość dochodzi do 60 dBZ. Słabsza burza jest koło Trzcianki (Wielkopolska).

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego