Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

30.06.2012r. Relacja na Żywo

2012-06-30 12:38:41, komentarzy: 0

18:20 - Burze własnie opuściły nasz kraj i kierują się w kierunku północnym i północno-wschodnim. Narazie mamy spokój jeśli chodzi o burze. Choć w Niemczech i Południowych Czechach coś się tworzy być może do nas dotrze, będziemy was nabierząco informować. Nieoficjalnie otrzymałem informacje, iż w województwie lubuskim powstają 4 komórki.


13:00 - Owa burza w wymienionych województwach bardzo zyskała na sile. Detektor wyładowań pokazuje 762 wyładowania prze 15 minut! a przez 2 godziny 2920! Na trasie Włocławek-Bydgoszcz można spodziewać się wręcz niszczących porywów wiatru oraz dużego gradu do 4 cm!, ponieważ na radarze widać jakby tworzyła się linia szkwału. Cała struktura burzowa z aktualizacji wynika iż rośnie w siłę, wędruje na północny-wschód poczyniając na pewno już szkody.


12:39 - Struktury burzowe notujemy w Wielkopolsce, na Kujawach oraz w Pomorskim gdzie mogą się okazać bardzo gwałtowne. Są zasobne w opad który może być nawalny, może wyrządzić lokalne podtopienia na danym obszarze gdzie przechodzi burza. Mamy dopiero godziny przedpołudniowe a burze notowaliśmy od samego rana. Przy burzach prosimy o ostrożność gdyż dzisiejsze burze mogą okazać się niszczycielskie oraz bardzo nieprzewidywalne. W godzinach wieczornych i nocnych nie wykluczamy systemu konwekcyjnego MCS który może posiadać silną linie szkwału lub bow echo.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego