Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

29.07.2012r. Relacja na żywo.Coraz więcej burz nad Polską

2012-07-29 08:58:39, komentarzy: 0

18:20-Za niedługo do południowej Polski wkroczą burze z nad Czech.Nie są one zbyt gwałtowne jednak mogą powiększyć swoje rozmiary i przynieść gwałtowne zjawiska.Na pozostałym obszarze bez zmian.

18:05-W tej chwili nie grzmi jedynie w regionach północno-zachodniach oraz północnych.W pozostałej części kraju występują liczne burze z gwałtownymi zjwiskami atmosferycznymi.Najgorsza sytuacja nadal panuje w całej wschodniej części Polski.Burze nadal formują się za naszymi południowymi granicami.Czeka nas ciepła,wilgotna i burzowa noc.

17:30-Na całej linii wschodniej granicy naszego kraju szaleją burze.Miejscami są dosyć obfite z ulewnym deszczem oraz silnym wiatrem.Burze pojawiają się także od południa po centrum Polski.Nie wykluczone,że struktóry burzowe pojawią się w nocy w większości regionów kraju.Zachowajmy więc ostrożność.

13:45-Prosimy wszystkich przebywających urlopowiczów nad wielkimi jeziorami Mazurskimi o zachowanie szczególnej ostrozności.Szczególnie tych przebywających na łodziach żaglowyach aby w momencie pojawienia się burzy przybili bezpiecznie do przystani i przeczeczekali burze.Jest mozliwe wystapienia niebzepiecznego szkwału takiego jak w 2007 roku!!Prosiemy nie lekceważyć naszych ostrzeżeń!

13:30-Bradzo niebezpieczna sytuacja zaczyna tworzyć się w całej wschodniej połowie Polski.Powstały tam liczne komórki burzowe,które przyniosą ulewne deszcze,silny wiatr oraz lokalnie poajwią się gradobicia.Nie wykluczone,że wystąpią także trąby powietrzne!Uważajmy na niebezpieczną aurę takkże w pozostałych regionach kraju.

13:00-Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie.Można powiedzieć,że burze podzieliły Polskę na dwie strefy.Burzowy zachód oraz wschód kraju.W pasie od Gdańska przez Łódź aż po Kraków burze nie występują.Bądźmy jednak czujni.W wilgotnym i gorącym powietrzu w mgnieniu oka mogą powstać burze w rejonach gdzie nie występują.

12:20-Coraz więcej burz tworzy się na terytorium Polski.Grzmi i leje od Dolnego Śląska przez centrum aż po północ kraju.Spokojnie i bez opadów jest jeszcze na południu i wschodzie.Jednak i w tych regionach spodziewamy się burz,które pojawią po południu.Lolkalnie burze będą gwałtowne z silnymi zjawiskami atmosferycznymi.Od ulew i gradobić po trąby powietrzne.Zachowajmy szczególną ostrożność.

09:10-W mgnieniu oka burze powstają jak grzyby po deszczu.Co raz więcej pojedyńczych komórek powstaje nad województwami Kujawsko-Pomorskim oraz Pomorskim.Warunki do tworzenia się burz już teraz muszą być idealne.Nie wykluczamy,że także w innych regionach za jakiś czas zaczną powstawać burze.Czeka nas kolejny niebezpieczny dzień.

08:45-Wczoraj oraz nocą burze dały się we znaki mieszkańcom różnych regionów kraju.Całą noc powstawały komórki burzowe,które utrzymują się do tej pory.Przed godziną 06:30 burza przeszła nad Gdańskiem.W chwili obecnej niewielkie struktóry burzowe uformowały się w województwach:Wielkopolskim,Kujawsko-Pomorskim oraz Pomorskim.Burze wędrują na północ Polski.Może z nich obficie popadać.W pozostałych regionach natomiast zachmurzenie jest umiarkowane lub duże i chwilami występują przelotne opady deszczu.

Relację prowadzą:Luksfer87,

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego