Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

28.07.2012r. Relacja na żywo

2012-07-28 09:38:05, komentarzy: 0

22:00-Drugi klaster burzowy z nad Czech trzyma się dobrze i powoli zaczyna wkraczać nad województwo Dolnośląskie.Można spodziewać się na nim różnych gwałtownych zjawisk atmosferycznych.W pozostałej części kraju w szczególności na zachodzie oraz północy tworzą się także pojedyńcze burze.Taką aurę będziemy mieli przez większość nocy.Nie wykluczone,że burze będą nam towarzyszyć jutro od samego rana.

21:50-MCS z Czech i Austrii wyraźnie słabnie.Wygląda na to,że do Polski dotrą jedynie pozostałości tego ukałdu.Chociarz w każdej chwili mogą pojawić się na nim pojedyńcze komórki burzowe.Jedna z nich uformowała się na Górnym Śląsku niedaleko Katowic.

20:00-MCS z południa Europy cały czas rośnie i przybiera na sile.W Polsce bez zmian nadal cała zachodnia Polska pozostaje w burzach także na północy pojedyńcze komórki przynoszą burze.Ta noc będzie bardzo ciepła i burzowa.Na pewno wiele z nas będzie miało problemy ze snem.

19:30-W Polsce większych zmian nie ma.Układ MCS [bo już chyba tak trzeba nazywać ten układ burzowy,który utworzył się nad Polską] cały czas przybiera na sile i za niedługo dotrze do północnych regionów kraju.W najbliższym czasie spodziewamy się tam ulew,silnego wiatru oraz miejscami może spaść grad.Układ ten zaczyna łączyć się z tym,który wędruje do nas z Czech oraz Austrii.Mamy idealną linię burzową,która prawdopodobnie wejdzie od strony południowej naszego kraju i podąży w głąb Polski.Jednak nie jest to jeszcze pewne na 100%.

18:55-Burze,które utworzyły się na południu Europy połączyły się w jeden potężny układ MCS,który powoli zmierza w kierunku południowej Polski.Jeżeli warunki się utrzymają to dotrze on późnym wieczorem nad województwa Opolskie,Śląskie oraz Małopolskie.Nie jest to jeszcze pewne.Będziemy na bieżąco monitorować drogę tego układu.

18:45-Obecnie najgorsza sytuacja panuje w całej zachodniej części kraju.Tam utworzył się potężny układ burzowy,który przynosi ulewne deszcze oraz silny wiatr.Pojedyńcze komórki burzowe utrzymują się nad województwem Wrmińsko-Mazurskim jednak burze te z każdą chwilą słabną.Burza utworzyła się także na pograniczu województw Zachodnio-Pomorskiego oraz Pomorskiego.Grzmi i leje w okolicach Słupska oraz Koszalina.

16:15-Najbardziej dynamiczna aura panuje nad zachodnimi regionami kraju.Kolejna strefa burz wkroczyła z nad pogranicza Czech oraz Niemiec.Burze rosną w siłę i być może połączą się w jedną superkomórkę burzową.Opady w burzach są spore.Miejscami może spaść nawet 40mm deszczu na metr kwadratowy powierzchni.

15:40-Kolejne komórki burzowe pojawiają się nad Polską.W tej chwili najgroźniejsza pojawiła się w województwie Wielkopolskim.Burza ta może przekształcić się w groźny MCS,który będzie podążał dalej na północ.W tej chwili zbliża się do Poznania.Pojedyńcze komórki pojawiają się m.in. w województwach:Warmińsko-Mazurskim,Małopolskim oraz Podkarpackim.Kolejna strefa burz za niedługo wejdzie z nad Niemiec nad Dolny Śląsk.Także nad Czechami zaczynają pojawiać się burze,które dotrą do południowej Polski.Ciekawie wygląda także sytuacja na południu Europy.W Austrii utworzył się już MCS,który przybiera na sile.Jeżeli warunki się utrzymają może on dotrzeć do południowych regionów Polski późnym wieczorem lub w nocy.

14:05-Kolejna komórka burzowa pojawiła się w województwie Kujawsko-Pomorskim.Z każdą chwilą przybiera na sile.Wypoczywających nad tamtejszymi akwenami wodnymi prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności a żeglarzy o przybicie do bezpiecznej przystani i przeczekanie burzy.

13:30-Na zdjęciu satelitarnym wyraźnie widać coraz więcej wypiętrzających się chmur,które z każdą chwilą powiększają swoje rozmiary.Nie wykluczone,żeza kilka chwil na południu województwa Małopolskiego powstanie komórka burzowa,która powędruje w kierunku północnym.Ciekawie wyglądają też chmury nad woj.Kujawsko-Pomorskim.Tam także w każdej chwili mogą pojawić się wyładowania.Natomiast komórka z nad Niemiec dosyć powoli kieruje się ku Polsce nie traci na sile i powiększa swoje rozmiary.

12:30-Z nad Niemiec za niedługo nad zachodnią Polskę wkroczy kolejna strefa chmur frontowych.Już teraz nad Dreznem zaczyna formować się komórka burzowa,która na pewno w kolejnych godzinach przybierze na sile i wkroczy na tereny zachodnie oraz północno-zachodnie.Śledźmy więc prognozy na bieżąco.

12:15-Tak jak się spodziewaliśmy od gofziny 12:00 wyraźnie widać,że konwekcja zaczyna ruszać.Za około godzinę możemy się już spodziewać pierwszych komórek burzowych na południu Polski a w późniejszych godzinach także w innych województwach.Zobaczymy czy tak będzie :)

11:00-Burze,które od samego rana dawały się we znaki mieszkańcom zachodniej Polski wygasły.Miejscami z pozostałości burzy pada jeszcze z chmur przelotny deszcz jednak nie jest on intensywny.Już teraz na południu od naszego kraju widać,że konwekcja po malutku zaczyna ruszać i w każdym momencie mogą pojawić się komórki burzowe.

9:30-Już od samego rana burze towarzyszą mieszkańcom Polski zachodniej.Miejscami pada bardzo ulewny deszcz do 30 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni a wiatr osiąga 80 km/h.Po godzinie 12:00 burz w naszym Kraju przybędzie i będą równierz gwałtowne z ulewami,silnym wiatrem oraz gradem.Lokalnie mogą pojawić się trąby powietrzne.

 

Relację prowadzą:Luksfer87

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego