Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

25 rannych po tornadzie we Francji

2012-10-15 20:32:26, komentarzy: 0Trąb powietrzna przeszła wczoraj nad przedmieściami Marsylii we Francji. Lej uszkodził 100 budynków, a ponad 20 osób zostało zranionych przez unoszące się w powietrzu szczątki.

 

Gwałtowne burze z ulewami i wichurami przetoczyły się wczoraj nad Francją kończąc kolejny ciepły dzień.

Tuż przed nadejściem chłodnego frontu atmosferycznego na południu kraju termometry pokazywały nawet 23 stopnie.

Wczoraj się to zmieniło i choć Francuzi byli ostrzegani przed załamaniem pogody, to jednak nie udało się na nie dobrze przygotować.

Niespodziewanie nad północnymi przedmieściami Marsylii narodziła się trąba powietrzna, która w ciągu zaledwie kilku minutuszkodziła lub też zniszczyła ponad 100 budynków.

Na ulicach leżały powalone przez wiatr drzewai tablice reklamowe. Unoszące się w powietrzu szczątki zraniły przeszło 20 osób.

Stan niektórych poszkodowanych jest poważny. Część mieszkańców regionu zostało pozbawionych prądu. Tornado zostało licznie uwiecznione przez obserwatorów.

Francja jest jednym z tych krajów w Europie, które doświadczały na tle historii najsilniejszych i najbardziej zabójczych tornad. 19 sierpnia 1845 roku najpotężniejsze tornado na kontynencie zabiło do 200 osób w Normandii.

Z kolei we wrześniu 1669 roku odnotowano najdłuższą ścieżkę całej serii tornad. 

 

Źródlo: twojapogoda

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego